window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Český brankár súčasťou výmeny

SAN JOSE/GLENDALE - Český hokejový brankár Josef Kořenář zamieril v rámci výmeny v NHL z klubu San Jose Sharks do Arizony Coyotes. Opačným smerom putoval 25-ročný kanadský brankár Adin Hill. Kluby potvrdili transfer na oficiálnych stránkach.
Zdroj: 39952
Zdieľajte:

Pre 23-ročného Kořenářa ide o prvú zmenu pôsobiska v rámci NHL. Nebol draftovaný, ale v roku 2017 podpísal zmluvu so San Jose. Odvtedy pôsobil najmä v AHL, v sezóne 2020/2021 sa po rozohraní sa v českej extralige presadil aj do NHL. V drese San Jose Sharks nastúpil do 10 zápasov, v ktorých mal 89,9-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 3,17 inkasovaného gólu na zápas. Zaujímavosťou je, že štyri dni pred výmenou s ním Sharks podpísali ročnú zmluvu na 750-tisíc dolárov. Coyotes získali okrem Kořenářa aj voľbu v 2. kole draftu 2022.

Prečítajte si aj

Nová zmluva za vyše 60 milónov

Hilla si Coyotes vybrali v roku 2015 v drafte zo 76. miesta. V najprestížnejšej súťaži doteraz nastúpil na 49 zápasov, ale nevybojoval si stabilné miesto v zostave. V sezóne 2020/2021 odchytal za Coyotes 19 zápasov, v ktorých mal 91,3-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,74 inkasovaného gólu na zápas. V závere sezóny získal s Kanadou zlato na MS v Rige. Sharks získali od Coyotes aj voľbu v 7. kole draftu 2022.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články