Zápas pravdy skončil fiaskom

Najdôležitejší zápas Slovenska na týchto MS prehralo a šance na postup sú mizivé.

Prvá akcia sa zrodila v 2. minúte, kde išiel Tatar a Viedenský na bránu cez jedného obrancu. Táto akcia skončila strelou Tatara, ale Huet ho vychytal. Slováci sa v prvej tretine blysli nepresnosťou striel na bránu, hlavne v presilovkách. V 12. minúte si Ján Laco prvý krát siahol puk. Vo vlastnom oslabení 4.minúty do konca Laco Nagy prekonáva francúzskeho brankára spoza brániaceho hráča strelou "ťaháčikom".Francúzi dostali hneď po góle šancu vyrovnať keď Marinčin oslabil Slovensko, ale Francúzi nevyužili presilovku 5 na 3. Fleury pol minútu pred koncom úplne voľný pred medzi kruhmi neprekonal Jána Laca.

Na začiatku druhej tretiny Miro Šatan krásne našiel Laca Nagya a pridal svoj druhý gól. V 4. slovenskom oslabení sme inkasovali gól na 1:2 z hokejky Amara.Slováci boli často vylučovaný a konečne v 16. minúte sa dostalo aj Slovensko ku presilovej hre ktorú sme využili gólom Mira Šatana a znova poslal Slovensko do dvojgólového vedenia. 2 minúty pred koncom druhej tretine sa hlasno ozývalo meno Paľo Demitra :). Fleury sa 30 sekúnd do konca 2. tretiny ocitol sám pred bránou, našťastie pre Slovensko žrďka.

3. tretina začala nepresnosťou a zakázanými uvoľneniami. V 9. minúte 3. tretine prišlo ďalšie vylúčenie, tentoraz Valacha a pridal sa k nemu aj Ďaloga a Slováci sa bránili s troma hráčmi. Amar presilovku 5 na 3 využil a Francúzsko znížilo na rozdiel jedného gólu. Francúzi vyrovnali ešte aj presilovku 5 na 4 a bolo vyrovnané 3:3. Slováci dostali možnosť dostať sa do vedenia pri presilovke 5 na 3, ale presilovku nevyužili. Následne pridali Francúzi ďalší gól a bolo rozhodnuté. Francúzi pridali ešte aj gól do prázdnej bránky a Slovensko prehralo 3:5 ....

Góly :16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Miklík, Valach) - 27. Amar (Desrosiers, da Costa), 51. Amar, 51. Roussel, 57. Fleury, 59. Roussel

Slovensko: Laco - Sloboda, Ďaloga, Brejčák, Marinčin, Valach, Švarný, Čerešňák - Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Viedenský, Tatar - Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, Mikúš, Tybor - Šťastný

Francúzsko: Huet - Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Fauvel Treille, Meunier, Desrosiers Rousell, S. da Costa, Bellemare Fleury, Guttig, T. da Costa Berthon, Ritz, Raux - Henderson