NHL: Montrealu chýba posledné víťazstvo, finále hral ešte v roku 1993

NEW YORK - Hokejistov Montrealu Canadiens delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále play off NHL. V noci na stredu triumfovali v piatom semifinálovom súboji na ľade Vegas Golden Knights 4:1 a v sérii vedú 3:2 na zápasy. Šiesty duel je na programe v noci na piatok o 2.00 SELČ v montrealskom Bell Centre.
Zdroj: 39107

Canadiens viedli v T-Mobile Arene v Las Vegas po góloch Jesperiho Kotkaniemiho, Erica Staala a Colea Caufielda po dvoch tretinách 3:0, za domácich dokázal už iba znížiť v 45. minúte Max Pacioretty. V závere spečatil víťazstvo Nick Suzuki, ktorý predtým asistoval pri dvoch zásahoch hostí.

Dukla Trenčín s obrovskou posilou zadných radov

Tradičnou oporou Montrealu bol brankár Carey Price, ktorý sa blysol 26 úspešnými zákrokmi. Slovenský krídelník Tomáš Tatar opäť chýbal v zostave Canadiens. "Habs" sú tak už len jeden krok od postupu do finále Stanleyho pohára, v ktorom naposledy hrali ešte v roku 1993.