Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Víťaz Kontinentálneho pohára a dvojnásobný majster SR ďalšie dva roky súčasťou Popradu

POPRAD - Extraligový klub HK Poprad si poistil služby skúseného obrancu Adama Drgoňa na ďalšie dva roky.
Drgoň bude hrať za HK Poprad.
Zdroj: HK Poprad
Zdieľajte:

„Bolo to pre mňa ľahké rozhodnutie. Mám veľkú dôveru trénera Mikulu a tiež aj Poprad bude mať opäť tie najvyššie ciele. Klub funguje na vysokej úrovni, všetky veci klapali, takže nebol žiadny dôvod meniť zamestnávateľa,“ povedal pre oficiálnu stránku klubu Adam Drgoň o dôvodoch svojho zotrvania pod Tatrami.

Prečítajte si aj

Radosť kazachov na kracovh.V Baryse Nur Sultan zakotvil hviezdny Kazach

Dvojnásobnému víťazovi extraligy tesne unikol tretí extraligový titul. „Nie som alibista, ktorý tvrdí, že cieľom je dostať sa do play-off a potom sa uvidí. Každý normálny športovec musí mať tie najvyššie ciele. Minulý rok sme mali veľkú kvalitu, tá bude aj tento rok, ostáva kostra tímu a prídu aj nové posily. Budeme chcieť opäť zaútočiť na tie najvyššie priečky,“ zhodnotil 36-ročný bek tímové ambície.

Prečítajte si aj

Tomáš Tatar naskakuje do hry.Okrem Tatara je Montreal aj bez trénera

Adam zažil bodovo najlepšiu sezónu, v ktorej získal 36 bodov a svoje maximum vylepšil o úctyhodných 14 bodov. „Z tohto pohľadu bola minulá sezóna výborná. V prvom rade chcem hrať dobrý hokej a byť zodpovedný vzadu. A to či získam viac bodov, alebo menej, nie je až tak dôležité. Hlavné, ak bude tím vyhrávať,“ uzavrel rozhovor Drgoň.

Prečítajte si aj

Radosť hráčov Tampa Bay.NHL: Erik Černák asistoval, ale netešil sa z víťazstva

„To, čo sme od Adama čakali, to naplnil. Je to výborný bek so skvelou rozohrávkou a podporou útoku. Aj keď bol o neho veľký záujem, tak sme radi, že sme sa dohodli a ostáva u nás. Určite ocenil aj to, ako sme k nemu pristupovali počas jeho pôsobenia v Poprade a vloženú dôveru nám určite v ďalšej sezóne vráti,“ zhodnotil predĺženie zmluvy riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Dubnica SHL 1. kolo dohrávka P. Bystrica TNXmetaTitle: SR Dubnica SHL 1. kolo dohrávka P. Bystrica TNXmetaDubnický Spartak opäť so skúseným gólmanom z extraligy

Odchovanec trnavského hokeja Adam Drgoň debutoval v extralige v sezóne 2003/04 v drese bratislavského Slovana. Až do sezóny 2008/09, kedy sa stal stabilným členom martinskej obrany, pôsobil väčšinou v prvej lige a jeden a pol sezóny odohral aj v druhej najvyššej nemeckej súťaži. Poprad je jeho siedma extraligová zastávka. V slovenskej najvyššej súťaži nastúpil do 700 zápasov, v ktorých nazbieral 197 bodov za 40 gólov a 157 asistencií. Reprezentoval Slovensko na striebornom šampionáte do 18 rokov v roku 2003. Je dvojnásobným slovenským šampiónom a tiež aj víťazom Kontinentálneho pohára z roku 2009.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 11.kolo Trenčín Poprad TNX.Trenčínu sa upísal aj talentovaný krídelník, v Dukle začne tretiu sezónu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkpoprad.sk/tlačová správa

Diskusia

Podobné články