Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do Košíc sa vrátil majiteľ piatich majstrovských titulov

KOŠICE - Slovenský hokejový útočník Marek Bartánus podpísal zmluvu s HC Košice. Do materského klubu sa vrátil po štyroch sezónach, ktoré odohral v Banskej Bystrici a Michalovciach. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
MetaTitle SR šport hokej TEL 19 kolo NRX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Bartánus odohral sezónu 2020/2021 v Michalovciach a v 62 zápasoch dosiahol bilanciu 17 gólov, 10 asistencií, 22 trestných minút a 6 plusových bodov. Do Košíc sa vrátil s vizitkou 5-násobného majstra Slovenska, tituly získal v dresoch Slovana Bratislava, Košíc aj Banskej Bystrice.

Prečítajte si aj

Slovenský cestovateľ zrejme vytvorí negatívny rekord NHL.Martina Marinčina lanária do Česka, má nahradiť krajana

"Je to výborný hokejista s bohatými skúsenosťami z ťažkých zápasov. Dokáže strieľať rozdielové góly a podržať tím, keď to potrebuje," povedal športový manažér HC Košice Gabriel Spilar. Bartánus odohral v slovenskej extralige prevažnú časť doterajšej kariéry. V dresoch Košíc, Popradu, Liptovského Mikuláša, Slovana Bratislava, Skalice, Piešťan, Banskej Bystrice a Michaloviec odohral celkovo 697 zápasov s bilanciou 186 gólov, 210 asistencií (396 bodov), 374 trestných minút a 89 plusových bodov.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra.Suja pokračuje v Dukle, Michalovce posilní bývalý obranca Košíc, Žiliny a Detvy

"Marek je veľká posila a osobne sa teším na jeho akcie a góly. Som rád, že nám dal prednosť pred konkurenciou. Je preukázateľný magnet na úspech v slovenskej lige a verím, že v blízkej dobe pritiahne športové šťastie aj do Košíc," povedal výkonný riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada Hokej NHL play off Philadelphia New York.NHL: NY Islanders ukončil ročník hráčom Bostonu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články