Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Craig Ramsay doplnil mužstvo o dvoch majstrov, otáznik visí nad útočníkom z AHL

BRATISLAVA - Slovenskú hokejovú reprezentáciu posilnia pred MS v Rige útočníci Pavol Skalický a Kristián Pospíšil z tímu čerstvého fínskeho majstra Lukko Rauma. K mužstvu sa v najbližších hodinách pripojí aj krídelník New Jersey Devils Marián Studenič, ktorého príchod avizoval generálny manažér Miroslav Šatan už v utorok večer. Ten pracuje aj na získaní Adama Ružičku, jeho štart na MS je však otázny, keďže Calgary ešte dohráva základnú časť NHL. Situácia ohľadom jeho potenciálneho príchodu sa vyjasní až koncom týždňa.
MetaHeadline: Slovensko Švajčiarsko.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Šatan už v utorok oznámil, že vedenie reprezentácie nepočíta s trojicou zámorských posíl z NHL. Tím neposilnia skúsený obranca Dallasu Andrej Sekera, mladý bek San Jose Christián Jaroš a ani útočník Detroitu Richard Pánik. "Sekera a Pánik sú starší, skúsení hráči. Keďže mali náročnú sezónu, príliš sme nepočítali s tým, že by sa k nám pripojili. U Christiána Jaroša to chvíľu vyzeralo nádejne. Nemá však kontrakt na ďalšiu sezónu a s agentom sa rozhodli, že si počkajú na otvorenie trhu s voľnými hráčmi," povedal pre web hockeyslovakia.sk prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér reprezentácie.

Prečítajte si aj

Na snímke hokejový útočník Dávid Bondra počas brífingu.Dávid Bondra opäť bude hrať na Slovensku, nevracia sa ale do extraligy

Do piešťanskej "bubliny" však v najbližších dňoch pribudnú útočníci Skalický a Pospíšil, ktorí iba v utorok večer získali titul s fínskym klubom Lukko Rauma po finálovom triumfe 3:1 na zápasy nad TPS Turku. "Riešime to v týchto hodinách. Budeme sa snažiť, aby sa pridali k mužstvu čím skôr,“ načrtol Šatan. K ďalším dvom menám zo zámoria, ktoré by mohli Slovensko posilniť, dodal: "V blízkom čase by sa k nám mal pripojiť Marián Studenič, ktorý v stredu priletí z USA. Pracujeme aj na Adamovi Ružičkovi. Momentálne sa nachádza v tíme Calgary a má šancu si zaň zahrať po tom, ako Flames prišli o účasť v play off. Definitívny verdikt budeme poznať do konca týždňa," referoval Šatan.

Prečítajte si aj

Prošvic hrá vo Francúzsku od roku 2006.Matador zo Skalice pokračuje vo Francúzsku, v ktorom hrá od roku 2006

Spomedzi hokejistov pôsobiacich v zámorí, predovšetkým vo farmárskej AHL, by do úvahy pripadali ešte Martin Fehérváry, Martin Marinčin či Tomáš Jurčo. Všetci traja však budú súčasťou takzvaných "taxi tímov", čo znamená, že musia byť k dispozícii klubom NHL v prípade, že by niekto vypadol zo zostavy. Fehérváry bude čakať na možnú šancu vo Washingtone, Marinčin v Toronte a Jurčo v Las Vegas.

Prečítajte si aj

Víťazné oslavy na lavičke HK Poprad.HK Poprad oznámil meno hlavného trénera

"Chalani budú musieť trénovať s kmeňovými mužstvami v NHL a vyčkávať, či sa dostanú do hry. Nás však nebudú môcť posilniť. Rovnako ako hráči, ktorí hrajú NHL pravidelne a čaká ich 1. kolo play off. Vzhľadom na procedúry v Rige nebude mať zmysel čakať, či vypadnú z hry o Stanleyho pohár. Títo hráči by síce mohli priletieť do dejiska šampionátu, ale museli by tri dni stráviť v izolácii, následne ďalšie tri dni neprichádzať do kontaktu s ďalšími hráčmi a až po tomto období a každodennom negatívnom teste by mohli zasiahnuť do diania. Budeme sa snažiť sformovať našu zostavu už koncom týždňa a odísť do Rigy so solídnym tímom bez zmien," dodal Šatan pre hockeyslovakia.sk.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články