Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS v Rige sú v ohrození, Lotyšská hokejová federácia ubezpečuje, že budú

RIGA - Dokončenie tréningovej haly na hokejových MS v Rige sa oneskorilo a existuje možnosť, že ju nedokončia včas. Šéf organizačného výboru MS v Lotyšsku Edgars Bunciš uviedol pre televíziu LTV, že situácia je kritická. Generálny tajomník Lotyšskej hokejovej federácie (LHF) Viesturs Koziols však ubezpečil, že napriek problémom šampionát nezrušia.
Oficiálne logo MS 2021 v Lotyšsku.
Zdroj: IIHF
Zdieľajte:

Bunciš vyjadril nad situáciou veľké znepokojenie: "Je treba povedať, že mám veľké obavy. Žiaľ, nedokázali sme jednotlivé procesy ovplyvniť už od samého začiatku. Situácia sa začína zhoršovať. Čo je horšie, nemáme žiadny plán B. Nasledujúcich pár dní nám ukáže, akým smerom sa uberáme. Nejdeme podľa plánu a možno nám čas na dokončenie haly vyprší." Koziols uviedol, že šampionát sa aj napriek neočakávaným problémom uskutoční: "Určite nám nehrozí, že MS zrušia. Na štadióne prebiehajú všetky práce nepretržite."

Prečítajte si aj

MetmetaTitle: SR Nové Zámky šport hokej TL 6. kolo Trenčímen NRXaTitle: SR Nové Zámky šport hokej TL 6. kolo Trenčín NRXMarek Hecl mení ligu

Bunciš ďalej uviedol, že organizátori stále veria v zázrak, že sa hala dokončí načas. Stavba mala byť pôvodne skolaudovaná v polovici marca, teraz sa v Rige budú snažiť, aby ju dokončili do začiatku turnaja, ktorý sa začne 21. mája. V hale ešte nezačali s inštaláciou chladiacich systémov, pretože vo vnútri komplexu ešte nie sú dokončené niektoré práce a veľa vecí nie je v poriadku ani v okolí haly. Spoločnosti SIA ARMS Group a OÜ RTS Infraehitus, ktoré stavbu mali dodať včas, sa nevyhnú sankciám. Za každý deň omeškania zaplatia 5-tisíc eur.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Slovensko - Nemecko.Slovensko posilnia hráči zo zámoria

Hlavný štadión šampionátu bude Aréna Riga, ktorá privíta zápasy B-skupiny, ako aj dva štvrťfinálové súboje, obe semifinále a boje o medaily. Zápasy "slovenskej" A-skupiny a ďalšie dve štvrťfinále sa odohrajú v Olympijskom športovom centre. Zimný štadión Daugava, ktorý je vzdialený asi desať minút od hlavnej arény, má slúžiť ako tréningová hala s dvoma klziskami. Aréna Riga a Olympijské športové centrum sú od seba vzdialené len okolo 150 metrov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články