Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Laviolette potrestal dvoch ruských zverencov

WASHINGTON - Dvojica ruských hokejistov v drese Washingtonu Jevgenij Kuznecov a Iľja Samsonov z disciplinárnych dôvodov nehrala v nočnom zápase NHL na ľade New Yorku Rangers. Obaja hráči meškali na tímový míting a tréner Peter Laviolette ich za trest vynechal zo zostavy.
MetaHeadline: Pittsburgh Penguins - Washington Capitals.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

"Pravidlá sa musia dodržiavať. Musia existovať určité hranice, za ktoré sa nedá ísť. Ak niekto pravidlá poruší, musí byť pripravený niesť za to zodpovednosť," povedal Laviolette pre zámorské médiá.

Prečítajte si aj

MetmetaTitle: SR Nové Zámky šport hokej TL 6. kolo Trenčímen NRXaTitle: SR Nové Zámky šport hokej TL 6. kolo Trenčín NRXMarek Hecl mení ligu

Naopak do zostavy Capitals sa po štvorzápasovej pauze zavinenej zranením v dolnej časti tela vrátil ďalší ruský legionár Alexander Ovečkin, no príliš dlho si nezahral. Kapitán Washingtonu absolvoval iba jedno a po 39 sekundách radšej odstúpil zo zápasu, keďže sa necítil dobre. "Caps", za ktorých nastúpil aj slovenský obranca Zdeno Chára, zdolali Rangers 6:3.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Slovensko - Nemecko.Slovensko posilnia hráči zo zámoria

Center Kuznecov a brankár Samsonov sa disciplinárne previnili už v úvode ročníka, keď spolu s krajanmi Ovečkinom a Dmitrijom Orlovom porušili karanténne opatrenia v súvislosti koronavírusom a stretávali sa spolu na hotelovej izbe. Kvarteto ruských hráčov dostalo dištanc, klub musel za porušenie zdravotných protokolov zaplatiť pokutu 100.000 amerických dolárov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články