Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Sklamaný Ramsay: Rakúšania neukázali hokej, my takto špinavo nehráme

PIEŠŤANY - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v nedeľnom prípravnom stretnutí pred MS nad Rakúskom 2:0. V Piešťanoch položili základ triumfu už v prvej tretine, v ktorej skórovali v presilovkách Miloš Roman a Adrián Holešinský. Čisté konto si udržal brankár Július Hudáček.
Craig Ramsay sleduje súboj Slovana s Nitrou.
Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Craig Ramsay, tréner SR: "Po prvej tretine to už nebol hokejový zápas. Nemám rád taký hokej, to nebolo o korčuľovaní, o prihrávkach. Som sklamaný zo spôsobu hry súpera, bolo to hlúpe. Som hrdý, ako naši hráči hrali, bojovali, ale neviem pochopiť, ako môže niekto takto hrať, snažiť sa zraniť protihráča... Som z toho sklamaný. To, čo hrali Rakúšania, to nebolo o hokeji. My takto špinavo nehráme. Krištof by mal byť v poriadku, niečo si podvrtol, nechali sme ho radšej odpočinúť. Noví hráči ako Regenda, Roman a Hrehorčák podali solídny výkon, naskočili do tímu a odviedli dobrú prácu. Som veľmi potešený ich hrou. Rovnako som spokojný aj s výkonom brankára Hudáčka. V úvode nemal veľa práce, ale potom predviedol niekoľko dôležitých zákrokov."

Prečítajte si aj

Slovaci sa tesia z golu.Príprava 2021: Hudáček vychytal nulu, Regenda sa pobil

Adrián Holešinský, autor druhého gólu SR: "Bol to strašne fyzický zápas. Nečakali sme, že budú Rakúšania takto hrať, bolo to od nich až nepekné. Zvládli sme to, vyhrali sme, dúfam, že chalani nemajú žiadne vážne zranenia. Verím, že v ďalších zápasoch ešte zlepšíme efektivitu v presilovkách."

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HC Slovan Bratislava- HC'05 iClinic Banská Bystrica.Jääskeläinen sa údajne vracia do slovenskej extraligy, Banská Bystrica to nebude

Adam Liška, útočník SR: "Bolo tam niekoľko zákrokov, situácií, v ktorých by sa už súboje nemuseli dohrávať, ale Rakúšania ich dohrávali. Snažili sme sa s tým niečo urobiť ako tím. Je škoda, že sa také zákroky stali. Dlhodobo nestrieľame veľa gólov, z takého tlaku, aký sme si vypracovali, by sme mali viac vyťažiť."

Prečítajte si aj

Kapitán SR Marek Ďaloga.MS 2021: Rozpis zápasov Slovenska v základnej A-skupine v Rige

Július Hudáček, brankár SR: "Rakúšania mali v úvode menej striel, ale potom si vypracovali pár šancí, na ktorých som sa chytil. V takýchto zápasoch, v ktorom súper nemá veľa šancí, si aspoň môžem odskúšať komunikáciu so spoluhráčmi. Z každého zápasu sa treba nejako poučiť. Tie ďalšie budú ale kvalitatívne niekde úplne inde."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články