Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hradec Králové získal Jana Šťastného, dvoch legionárov Michaloviec a gólmana Nových Zámkov

HRADEC KRÁLOVÉ - Český extraligový klub HK Mountfield Hradec Králové angažoval trojicu legionárov zo slovenskej hokejovej Tipos extraligy. Českú súťaž si zahrajú Kanaďania Christophe Lalancette a Graeme McCormack, ktorí pôsobili v Michalovciach a už bývalý brankár Nových Zámkov Fín Henri Kiviaho. Klub informoval o nových akvizíciách na oficiálnej stránke.
Tréner Košíc Jan Šťastný.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Pre 26-ročného Lalancettea boli Michalovce prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky. Počas dvoch sezón odohral za Duklu celkovo 110 zápasov, v ktorých získal 93 kanadských bodov za 31 gólov a 62 asistencií. Tridsaťročný ofenzívny obranca McCormack odohral v najvyššej slovenskej súťaži tri sezóny. Postupne obliekal dresy Nitry, Trenčína a Michaloviec. V 176 stretnutiach dosiahol bilanciu 23 gólov, 98 asistencií a 36 plusových bodov.

Prečítajte si aj

Matúš Sukeľ v drese Sparta Praha.Sukeľ a Kudrna skončili v Sparte Praha: Očakávajú istejšiu pozíciu v kádri a finančne lukratívnejšiu ponuku

Pre 27-ročného brankára Kiviaha bol ročník 2020/2021 prvý v slovenskej extralige. Nastúpil do 51 zápasov, v ktorých dosiahol 91,50-percentnú úspešnosť zásahov, priemer 2,64 inkasovaného gólu na zápas a vychytal 2 zápasy s čistým kontom.

Prečítajte si aj

Ďaloga sa stal novou posilou Dinamo Riga.Ďaloga odchádza z Pardubíc, posilnil dvojnásobného českého majstra

Novinkou z HK Mountfield Hradec Králové je aj angažovanie bývalého trénera a športového manažéra HC Košice Jana Šťastného. V novom pôsobisku bude dozerať na rozvoj mladých hráčov, ktorí budú pôsobiť v partnerskom klube v Kolíne.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články