NHL: Tatar prihral na dva góly, Montreal zvíťazil v Edmontone, jeho krajan sa nezmestil do zostavy

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol v noci na štvrtok v NHL dvomi gólovými prihrávkami k víťazstvu Montrealu na ľade Edmontonu 4:3. Vegas zdolal San Jose 5:2 a stal sa prvým tímom, ktorý si zaistil postup do play off. Golden Knights vyhrali ôsmy zápas za sebou, čím vyrovnali klubový rekord. Slovenský obranca Christián Jaroš sa nezmestil do zostavy Sharks.
Zdroj: 39108

Tatar prihral na oba góly Josha Andersona. V tejto sezóne má na konte už 29 bodov (10+19) v 43 zápasoch. Canadiens si vďaka triumfu poistili štvrté postupové miesto v Severnej divízii, pred piatym Calgary majú osembodový náskok, pričom majú zápas k dobru. V ďalšom dueli domáce Chicago zdolalo Nashville 5:4 po predĺžení, hoci ešte v 51. minúte prehrávalo 1:4.