VIDEO Studenič opísal veľký moment kariéry

NEW YORK - Slovenský hokejový útočník Marián Studenič zaznamenal premiérový gól v zámorskej NHL. Dvadsaťdvaročný krídelník znížil v 42. minúte zápasu svojho New Jersey s New Yorkom Rangers na 2:3, no Devils nakoniec prehrali 3:5.
Zdroj: 39242

Studenič zakončil rýchlu akciu domácich, keď po prihrávke Andreasa Johnssona a predĺžení od Michaila Maľceva unikol obrane hostí a svoj rýchly výpad zakončil presnou strelou k vzdialenejšej žŕdke bránky Alexandara Georgieva. Skóroval vo svojom štvrtom zápase v profilige a zároveň to bol aj jeho prvý bod v súťaži.

NHL: Marián Studenič si krásnym gólom otvoril strelecký účet v drese New Jersey!

"Nabral som rýchlosť a nakorčuľoval si do stredu ihriska," opísal gólovú akciu Studenič. "V plnej rýchlosti som prevzal puk a namieril si to na bránku, iba som zavrel oči a spadlo to tam. Nemohol som uveriť, že som skóroval. Bol som taký šťastný, že som dal dnes gól," dodal pre klubový web. Okrem neho si do štatistík pripísal aj jednu "plusku", štyri trestné minúty a tri strely na bránku. Na ľade strávil dokopy 12:18 minúty.