Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Narodil sa na Slovensku, prišiel zo Švajčiarska a vyhovuje mu fínsky štýl

TRENČÍN - Majú mečbal. Michalovčania dvakrát po sebe ovládli ľadovú plochu v Trenčíne, aj keď v oboch prípadoch len tesne, no v play-off sa berú už iba hocijaké víťazstvá a nepozerá sa na výsledné skóre. Hosťujúci tréneri na trenčiansku Duklu vytasili mladíka menom Roman Karaffa. Ten hral prvý raz od príchodu pred dvomi mesiacmi a strelil gól na 4:3.
Hráči Michaloviec po góle.
Hráči Michaloviec po góle. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Michalovskí tréneri si jeho nominovanie do stretnutia perfektne načasovali. "Už v utorok som bol v zostave, ale na ľad som sa nedostal. Šanca prišla až teraz, takže pre mňa ide o prvú skúsenosť so slovenskou extraligou," poznamenal odchovanec Spišskej Novej Vsi. K premiére pribalil aj najkrajšie korenie - jeden gól, ktorý sa možno časom ukáže ako najdôležitejší v celej sérii. "To sa uvidí, či to tak bude. Podľa mňa možno áno," uviedol k 49. minúte, keď po štvrtýkrát posunul východniarsku Duklu do vedenia.

Prečítajte si aj

Martin Lang (10) v strede trojice českých hokejistov.Český talent z Litvínova podpísal kontrakt s Montrealom Canadiens!

Nikto však nečakal, že tretí súboj bude ako na hojdačke. Piatym hosťujúcim strelcom bol dvojgólový Pavol Regenda, ale na jeho presnú mušku už nenašiel nikto odpoveď z radov trenčianskych vojakov. "Boli sme lepším mužstvom. Domácich sme vracali do hry vďaka našim faulom. Vyhovuje mi fínsky štýl. Myslím si, že to neprekáža ani chalanom, keď môžeme veľa korčuľovať. Takýto systém sa už zrejme hrá na celom svete, ktorý je založený na napádaní a agresivite," pochvaľuje si michalovskú hru Karaffa, ktorý má za sebou sedem rokov vo Švajčiarsku a do Michaloviec prišiel na hosťovanie z prvoligového klubu Chaux-de-Fonds.

Prečítajte si aj

Gólové oslavy hokejistov Michaloviec po vedúcom góle.Deväťgólová nádielka na ľade Dukly Trenčín: Michalovce krôčik od semifinále

"Okrem dvoch víťazstiev na trenčianskom ľade sme si dodali sebavedomie. Teraz sa vraciame domov, kde chceme opäť uspieť a celé to definitívne ukončiť. Potrebujeme získať čas pred ďalšou sériou," sebavedomo vyhŕkol ostatnú odpoveď pozitívne naladený 22-ročný Spišiak.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články