Pánik opäť nedostal dôveru trénera, Washington prehral po chybe Cháru

NEW YORK - Brock Nelson rozhodol v 54. minúte o tesnom víťazstve New Yorku Islanders nad Washingtonom 1:0. Útočník "ostrovanov" dostal pod tlak slovenského obrancu Zdena Cháru, ktorý nevyhodil puk z pásma a po strele Ryana Pulocka prekonal z dorážky brankára Vítka Vaněčka.
MetaTitle: Kanada USA SR NHL play off Islanders Capitals Hokej.
Zdroj: TASR/AP

Asistenciu pri zásahu Nelsona si pripísal aj Josh Bailey a zaznamenal 500. bod v kariére. Brankár Semjon Varlamov nepustil za chrbát ani jednu z 29 striel a dosiahol 31. shutout v kariére. "Nemali veľa šancí, ale Varly nebezpečenstvo vždy zažehnal a bol veľmi spoľahlivý. Myslím, že ich brankár chytal extrémne dobre, dlho sme ho nevedeli prekonať," povedal tréner Islanders Barry Trotz.

Český reprezentant Milan Gulaš.Dvaja hráči nepomôžu Česku na MS: Jeden je unavený, druhého čaká svadba

Washington skončil s nulou na konte strelených gólov prvýkrát v sezóne. Chára proti svojmu bývalému tímu strávil na ľade necelých 14 minút, mal mínusový bod a až štyrikrát vystrelil na Varlamova. Jeho krajan Richard Pánik opäť nedostal dôveru trénera Petra Lavioletta, ktorý vrátil do zostavy českého útočníka Jakuba Vránu a Pánika nechal na tribúne.