Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovenskí mladíci porazili starších súperov z Maďarska

BUDAPEŠŤ - Slovenskí hokejisti do 18 rokov sa rozlúčili so sezónou 2020/2021 víťazstvom. V druhom prípravnom zápase triumfovali vo štvrtok v Budapešti nad maďarskou dvadsiatkou 5:2. Informoval web hockeyslovakia.sk.
Striedačka SR 18 v Piešťanoch. sssss.
Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj
Zdieľajte:

O víťazstve rozhodla SR 18 v prostrednej tretine, v ktorej strelila tri góly v rozpätí 73 sekúnd. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Peter Repčík rovnako ako v stredajšom úvodnom prípravnom súboji. V ňom Slováci deklasovali súpera 9:2.

Maďarsko 20 – SR 18 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 8. Horácskó, 34. Schlekmann (Csollák, Molnár) – 15. Repčík (Groch, Žlnka), 29. Demek (Dvorský, Šramaty), 30. Repčík (Štrbák, Petrovský), 30. Eperješi (Stümpel, Sýkora), 56. Sýkora (Dvorský, Demek). Rozhodovali: Korbuly, Kincses – Vincze, Szabó, vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše Molnár 5+DKZ za hrubosť, Schlekmann 5+DKZ za hrubosť – Kmec 5+DKZ za hrubosť, Bačo DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 0:3, oslabenia: 1:0, bez divákov.

Prečítajte si aj

Marcel Haščák strelil už 36 gólov.Marcel Haščák do českej Extraligy?

SR: Eliaš – Bečár, Kapičák, Štrbák, Groch, Kmec, Socha, Eperješi – Šramaty, Demek, Danielčák – Žlnka, Petrovský, Repčík – Kupčo, Suchý, Šotek – Bačo, Stümpel, Sýkora – Čiernik. Tréner I. Feneš.

hlasy (zdroj: hockeyslovakia.sk):

Ivan Feneš, tréner SR 18: „Podali sme oveľa kvalitnejší výkon ako v prvom vzájomnom dueli. Oba zápasy proti maďarskej dvadsiatke sme však zvládli vo veľkom štýle, čo je pekné plus v závere ročníka. Videli sme kvalitné výkony. Aj Maďari boli oveľa konsolidovanejší, ťažšie sa proti nim hralo, ale napokon sme to zvládli a rozlúčili sa víťazstvom. Sezóna bola náročná. Sprevádzali ju dlhé pauzy, ktorým sme museli často prispôsobovať program. Mali sme však možnosť s veľmi talentovanou skupinou mladých hráčov, ktorí ukázali svoj potenciál pre slovenský hokej.“

Adam Sýkora, útočník SR 18, v zápase 1+1: „Druhý zápas bol lepší z našej strany. Lepšie nám išli nohy, dohrávali sme súboje. V porovnaní s prvým duelom sme pôsobili bojovnejšie, tímovejšie, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o našom víťazstve. Maďari sa snažili držať stredné pásmo, cez ktoré bolo náročné prenikať. Dokázali sme ich však vysoko napádať a po zisku puku zužitkovať nacvičené viaceré signály z tréningov. Vedeli sme, ako na nich.“

Zdieľajte:
Pridal: Matej Babic
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články