Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hertl dal najrýchlejší gól MS

Tomáša Hertla mohol po nedeľnej prehre so Švédskom (3:4 po sn) tešiť aspoň fakt, že sa stal najrýchlejším českým strelcom na MS
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Stále len 20-ročný hokejový útočník otvoril skóre už v 8. sekunde, keď zužitkoval krátky únik. Autorovi prihrávky Ondřejovi Němcovi sa takmer poďakoval netradičným spôsobom.

Po úspešnom úvodnom buly českého tímu sa k puku dostal obranca Němec, ktorý peknou prihrávkou cez stredné pásmo našiel Hertla. Útočník San Jose ušiel obrancom Švédska a prekonal brankára Nilssona. "Predovšetkým to bola skvelá prihrávka od Němca. Sústredil som sa, aby som tú šancu premenil a našťastie to vyšlo. Takýto rýchly gól som ešte nedal," uviedol Hertl pre idnes.cz. "Som rád za to, že tá prvá akcia takto vyšla. Po nej mi "Hertlík" takmer dal pusu," povedal český zadák. "Nemci zdvojili obranu na Jágra a mne sa tam krásne otvoril priestor. Potom to už bolo jednoduché vysunúť Hertla. Premenil to rutinérsky, možno mal ísť aj potom na nájazd," zamyslel sa Nemec.

Hertlov gól bol druhým najrýchlejším v histórii MS, skôr skóroval iba Bielorus Demagin na MS 2009 v zápase proti Fínsku. Po rýchlom góle boli Česi na koni. V ďalšom priebehu zápasu si vypracovali náskok 3:1, no neudržali ho. Švédi dokázali vyrovnať a o svojom víťazstve napokon rozhodli v samostatných nájazdoch. "Mali sme to udržať, ale dostali sme dva góly v oslabeniach, ktoré nám zatiaľ príliš nefungujú. Nemá zmysel sa na nič vyhovárať, v tomto smere máme ešte veľa práce," netajil Němec. Tréner českého tímu Vladimír Růžička po zápase so Slovenskom zmenil zloženie niektorých formácií. Vďaka tomu sa Hertl dostal do útoku s Tomášom Rolinekom a Jaromírom Jágrom. Vekový rozdiel medzi Hertlom a českou legendou je 22 rokov a mladý český útočník sa zaradeniu do elitného útoku potešil. "Užívam si to, pretože som už neveril, že sa to ešte podarí, keď padla olympiáda (Hertl sa na ZOH nezúčastnil pre zranenie, pozn.). Je dobré aj pre moju budúcnosť, že môžem hrať s takou legendou," poznamenal Hertl.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články