V Michalovciach z konca famóznej série tragédiu nerobia: Nie sme Tampa Bay, aby sme vyhrali 40 zápasov po sebe

MICHALOVCE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v 46. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:1. Ukončili tým víťaznú sériu domácich, ktorú zastavili na čísle 13. Michalovce klesli v tabuľke na 3. miesto, Košičania sú naďalej na 8. priečke.
Samuel Takáč, vpravo za ním hráč HC Košice Bruno Mráz.
Samuel Takáč, vpravo za ním hráč HC Košice Bruno Mráz. Zdroj: TASR - Roman Hanc

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej a do 16. minúty bolo vyrovnané aj skóre. V nej sa po odrazenom puku najlepšie zorientoval domáci útočník Korhonen, ktorý prekonal brankára Vaya - 1:0.

Gólové oslavy hokejistov Michaloviec po vedúcom góle.
Zdroj: TASR – Roman Hanc

V 23. minúte mali domáci presilovku, v ktorej sa dostali k viacerým strelám, ale Vaya neprekvapili. Košičania sa k prvej početnej výhode dostali až v 34. minúte. V nej Bellušovu strieľanú prihrávku tečoval Jacobs a prvým gólom v košickom drese upravil na 1:1.

Domáci stratili v tretej tretine pôdu pod nohami a začali kopiť individuálne chyby. Mudrákovu v 43. minúte ešte nepotrestal Jenyš, ktorý v sľubnej šanci trafil iba konštrukciu Tomekovej bránky. V 48. minúte hostí podržal brankár Vay, keď rýchlym presunutím sa zmaril veľkú príležitosť Hickmottovi. V 50. minúte Košičania získali puk po chybe McCormacka a pohotový Jacobs prekonal Tomeka - 1:2. Uplynulo iba 31 sekúnd, keď Krasničan strelou spoza hráča zvýšil na 1:3. V 58. minúte mohol znížiť Takáč, ale po rýchlom brejku trafil iba do žŕdky. Domáci v závere skúsili aj hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Gólové oslavy hokejistov Michaloviec po vedúcom góle.Famózna víťazná šnúra Michaloviec skončila, derby baranov so Zvolenom rozhodlo až predĺženie

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 16. Korhonen (Lalancette, Šoltés) - 35. Jacobs (Belluš, Pavlin), 50. Jacobs (Frič, Jokeľ), 50. Krasničan (Havrila). Rozhodovali: Stano, Hronský - Janiga, Beniač, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Hickmott - Takáč, Suja, Šoltés - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Lehtonen, Mašlonka - Lačný

HC Košice: Vay - Baránek, Pavlin, Nemčík, Michalčin, Deyl, Petran, Novota - Chovan, Mráz, Eliaš - Lapšanský, Poirier, Belluš - Jokeľ, Jacobs, Frič - Krasničan, Havrila, Jenyš - Vaculík

Juraj Faith, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: "Mali sme výborný vstup do zápasu. V prvej tretine sme zatlačili súpera a mali sme viacero šancí. Chlieb sa lámal v prvej polovici druhej tretiny, keď sme mali čisté šance, no nezmyselne sme si v nich nahrávali a nestrieľali. Nevešiame hlavy. Máme za sebou fantastickú sériu a prehra musela prísť. Nie sme Tampa Bay, aby sme vyhrali 40 zápasov po sebe. Možno to prinesie nový reštart. Treba sa na to pozerať pozitívne a nerobiť z toho tragédiu."

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Ďakujem chlapcom za ubojovaný zápas. Obrancovia podporovali útok, útočníci pomáhali obrane. Musím uznať silu súpera, ktorý si najmä v prvej tretine vytvoril veľa gólových príležitostí a nás podržal brankár Vay. Od polovice druhej tretiny sme prebrali opraty zápasu. Súpera sme dostávali pod tlak, donútili sme ho k chybám. To rozhodlo o výsledku."