NHL: Chára aj Pánik s výhrou, Patrick Kane so 400. gólom, Halák opäť mimo hry

NEW YORK - Hokejisti Washingtonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na ľade New Jersey 3:2. O triumfe Caps rozhodol ruský kanonier Alexander Ovečkin. Washington zvíťazil tretíkrát za sebou.
Zdroj: 38486

V drese víťazov odohral slovenský obranca Zdeno Chára vyše 18 minút, nebodoval ani jeho krajan Richard Pánik, ktorý odohral takmer 9 minút a zapísal si mínusový bod. Chicago zvíťazilo doma nad Detroitom 7:2 aj vďaka 400. gólu Patricka Kanea v kariére. Kane sa tak stal stým hokejistom ligy, ktorý dosiahol túto métu, štvrtým v klubových dejinách po Bobbym Hullovi, Stanovi Mikitovi a Stevovi Larmerovi.

Švédov neprijal, Švajčiari ho už nechcú: Bývalý fínsky brankár Slovana Bratislava bude musieť riešiť novú sezónu

Hráči Bostonu Bruins zvíťazili na ľade New Yorku Rangers 4:1. O triumf "medveďov" sa výraznou mierou pričinil Charlie Coyle, autor dvoch gólov. Brankár Bostonu Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Slovákom Jaroslavom Halákom, mal 20 úspešných zákrokov.

Libor Hudáček zažiaril hneď pri debute: VIDEO krásneho gólu po rutinérskej akcii

NY Rangers - Boston 1:4

Buffalo - Philadelphia 0:3

Nashville - Columbus 3:1

New Jersey - Washington 2:3

NY Islanders - Pittsburgh 2:0

Chicago - Detroit 7:2