VIDEO Slovan napokon tŕpol, ale dočkal sa: Belasí ukončili čiernu sériu na ľade Detvy

DETVA - Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli prvé víťazstvo v Tipos extralige po štyroch prehrách. V nedeľňajšom zápase 43. kola zdolali domácu Detvu 4:3.
Zdroj: 38779

Slovanisti mali pred zápasom jasný cieľ. Zastaviť sériu štyroch prehier a nestratiť kontakt s čelom tabuľky. To sa im napokon podarilo, pomohla im k tomu skvelá prvá tretina. Domáci v nej doplatili na nedisciplinovanosť, keďže na trestnej lavici sedeli až štyria ich hráči. Slovan poslal do vedenia Uram, keď využil chybu obrany Detvy. Druhý gól pridal obranca Maier a hostia potom dokázali potrestať zásluhou Brodzinského vylúčenia Lalíka. Tento gól mal pre Slovan zvláštnu príchuť, pretože "belasí" využili početnú výhodu po predchádzajúcich 22. neúspešných pokusoch. Na konci prvej dvadsaťminútovky im vyšla aj ďalšia presilovka, Jendek v nej stanovil skóre prvej tretiny.

Na začiatku druhej tretiny hrali presilovku domáci, pretože záver prvého dejstva spestrila bitka pred bránkou Gudlevskisa, arbitri museli rozdeliť tresty. Aj vďaka početnej výhode boli Detvanci aktívnejší, ale Gudlevskis podržal Slovan niekoľkými dobrými zákrokmi. Lotyšský brankár sa vyznamenal najmä pri niekoľkých pokusoch Valenta v 27. minúte. Onedlho však už nestačil na zásah Downinga, keď na trestnej lavici sedel hosťujúci Kundrík. Detva bola v druhej tretine lepšia, svoju prevahu dokázala zužitkovať ešte raz zásluhou Sýkoru.

Hostia v treťom dejstve mali čo robiť, aby neprišli o svoj náskok. Detva totiž cítila šancu na zvrat, hráči Slovana im vliali nádej svojou nedisciplinovanosťou. Domáci mali v 45. minúte početnú výhodu o dvoch hráčov, ktorú využil Charbonneau a znížil na rozdiel gólu. Slovan si už potom triumf nenechal vziať, hoci tri a pol minúty pred koncom mal obrovskú šancu na vyrovnanie Valent a domácim nepomohla ani hra bez brankára.

Réway bol pri každom góle: Košice proti Nitre s víťazným obratom

HC 07 Detva - HC Slovan Bratislava 3:4 (0:4, 2:0, 1:0)
Góly: 28. Downing (Sýkora, King), 37. Sýkora (Cox), Charbonneau (Cox) - 7. Uram, 13. Maier (Lukošik), 17. Brodzinski (Harris), 19. Jendek (Bortňák, Rapáč). Rozhodovali: Snášel, D. Konc st. - J. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 9:12 na 2 min, navyše Bačik (Slovan) za bitku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0

Detva: Lazušin (21. Petrík) – Jendroľ, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Lalík, King, Bača, Halama – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Čacho, Downing, Sýkora – Charbonneau, Valent, Cox – Magdolen, Ferguson, Žilka

Slovan: Gudlevskis – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Maier, Brodzinski, Valach, Ožvald – O'Donnell, Harris, Peluso – Matoušek, Zigo, Lukošík – Rapáč, Bortňák, Kundrik – Jendek, Uram, Lepskii