VIDEO Krosček a nebezpečný náraz hlavou do mantinelu: V NHL tuhla krv v žilách a padol dištanc

NEW YORK - Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť NHL potrestalo hokejistu Minnesoty Wild Kevina Fialu trojzápasovým dištancom. Švajčiarsky útočník pyká za zákrok zozadu na obrancu Matta Roya vo štvrtkovom zápase s Los Angeles Kings, v ktorom "divosi" zvíťazili 5:3.
Zdroj: 33068

Fiala v druhej tretine v útočnom pásme krosčekoval Roya, ktorý hlavou nebezpečne narazil na mantinel. Otrasenému zadákovi LA museli z ľadu pomôcť spoluhráči, zápas pre zranenie nedohral.

Najbližšie dva zápasy NHL bez dvojice tímov

Dvadsaťštyriročný útočník dostal od rozhodcov trest na päť minút plus do konca zápasu. Na jeho zákrok si neskôr "posvietila" aj ligová disciplinárka, ktorá dodatočne udelila Fialovi trojzápasovú stopku, okrem toho bude musieť aj zaplatiť pokutu vo výške 77.586 dolárov, informoval oficiálny web profiligy.