Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Kapitán Zohorna sa po šiestich rokoch rozlúčil s KHL: Dohrá sezónu v drese ambiciózneho českého klubu?

MOSKVA - V prvom štvrtkovom stretnutí KHL zvíťazili hokejisti Salavatu Julajev Ufa nad domácim Amurom Chabarovsk 3:2.
Tomáš Zohorna odohrá posledný zápas v drese Amuru v tejto sezóne.
Tomáš Zohorna odohrá posledný zápas v drese Amuru v tejto sezóne. Zdroj: hcamur.ru
Zdieľajte:

V drese Amuru v pozícii kapitána nastúpil lúčiaci sa český hokejista Tomáš Zohorna, ktorý už pred zápasom oznámil, že to po dlhých šiestich rokoch bude jeho posledný duel v drese tímu KHL. Pri prehre sa rozlúčil asistenciou, keď hneď v úvode druhej tretiny duelu prihrával na gól brata Hyneka, ktorý v Amure tiež pôsobí.

Zohorna informoval, že klub bol uňho vždy na prvom mieste, ale teraz musí isť do popredia rodina, pretože spolu s manželkou budú rodičmi a chce tak byť na blízku.

Prečítajte si aj

Tomáš Zohorna odohrá posledný zápas v drese Amuru v tejto sezóne.Český líder predčasne opúšťa tím KHL: Žiadam vás o pochopenie môjho rozhodnutia

Návrat do Pardubíc?

V súvislosti s koncom 33-ročného rodáka z Havlíčkovho Brodu v KHL sa okamžite začalo hovoriť o presune do českých Pardubíc, kde pred pôsobením v Rusku pôsobil. V Česku prestupový termín končí v nedeľu a Zohorna by tak sezónu mohol dohrať doma v drese Dynama, ktoré ho už v minulosti niekoľkokrát lákalo do svojich služieb.

Pri pôsobení v Pardubiciach by mohol byť s rodinou a zároveň by pre ambiciózny celok túžiaci po úspechoch bol veľkou posilou. Naopak Amur odohrá v základnej časti už len posledných desať duelov a na play-off stráca už priepastných 17 bodov. Tiež sa hovorí, že v Chabarovsku majú problémy s vyplácaním miezd a podľa ruských médií vedenie dlhuje hráčom výplaty za niekoľko posledných mesiacov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články