Gól platí, teda neplatí... Vo Zvolene sa hrala veľmi netradičná prvá tretina

ZVOLEN - Stretnutie Banskej Bystrice proti Košiciam začalo v dobrom tempe, ale všetko narušil (ne)gólový moment z polovice piatej minúty.
Zdroj: 38474

Martin Réway nahodil puk do bránkoviska a Adam Lapšanský ho tečoval do siete. Avšak, v bránkovisku stál Émile Poirier, a tak sa situácia preverovala cez video. Hlavný rozhodca Baluška volal s videorozhodcom Jurajom Koncom starším. Po porade gól uznali, no tréner domácich Tuukka Poikonen sa rozhodol vziať si "challenge".

Po druhej debate medzi členmi rozhodcovského zoskupenia nakoniec gól nebol uznaný, útočiaci hráč Porier sa dostal do kontaktu s brankárom Belányim a skóre ostalo nezmenené 0:0. V polovici tretiny išiel počas oslabenia Pavel Klhůfek sám na Belányiho, lenže ani len nezakončil, čo sa v samostatnom nájazde stáva raritne. Počas dvanástej minúty Juraj Eliaš otvoril skóre v presilovke a "Oceliari" viedli 1:0.

Celá dvadsaťminútovka bola sprevádzaná častými prerušeniami, hra sa neskutočne kúskovala a v jednom momente prišlo počas zhruba polminúty až päť prerušení. Aby toho nebolo málo, tak dve minúty a 42 sekúnd pred jej koncom si rozhodcovia všimli v ľade dieru a poslali hráčov do šatní, nariadili klasickú 18-minútovú prestávku s tým, že keď skončí, dohrá sa úvodné dejstvo a rovno začne to druhé.

Následne sa "Barani" vrátili ako vymenení. Patrik Lamper strelil na konci prvej tretiny rýchly gól zo šatne. Tečoval strelu Adama Žiaka počas presilovky. Po zmene strán HC ´05 Banská Bystrica odohral veľmi dobrých dvadsať minút a ďalšími tromi gólmi títo hráči rozhodli o svojich troch bodoch a konečnom výsledku 4:1. Každopádne, prvá tretina trvala bez osemnástich minút prestávky od úvodného buly do jej konca zhruba 45 minút a priniesla mnoho momentov, ktoré sa bežne nestávajú.

"Zo začiatku sme nehrali to, čo sme mali, ale po prestávke sme si niečo v šatni povedali a zlepšili sme hru. Vedeli sme, že sme hrali zle. Nastúpili sme do zápasu inak. Dôležité je, že sme vyhrali za tri body. Pre nás je každý zápas ako v play-off. Ideme do toho tým štýlom. Mali sme negatívne šnúry a dúfam, že teraz príde pozitívna," hodnotil Patrik Lamper.

"Prvých 20 minút sme nehrali tak ako sme predstavovali, ale v druhej a tretej tretine sme hrali presne to, čo sme chceli. Myslím si, že sme si zaslúžili víťazstvo. Stále sa snažíme hrať jednoducho, chceme tak hrať. Máme nové veci, čo sa týka systému, na čo si hráči musia zvyknúť, ale aj do budúcnosti chceme hrať jednoduchšie," povedal fínsky tréner domácich Tuukka Poikonen.