NHL: Halák vychytal výhru Bostonu, Tatar znovu bodoval, Černák po páde nedohral zápas

NEW YORK - Hokejisti Bostonu Bruins sa v noci na nedeľu v súboji zámorskej NHL proti Philadelphii Flyers mohli oprieť o kvalitný výkon Jaroslava Haláka. Slovenský brankár si pri svojom druhom štarte v novej sezóne pripísal 16 úspešných zákrokov a pomohol svojmu tímu k vysokému víťazstvu 6:1. Prekonal ho iba Kevin Hayes na začiatku druhej tretiny.
Zdroj: 36292

Úvod sezóny zastihol vo výbornej forme Tomáša Tatara, ktorý sa na výhre Montrealu Canadiens nad Vancouverom Canucks 5:2 podieľal asistenciou. Tridsaťročný slovenský krídelník má po šiestich zápasoch na konte šesť kanadských bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií.

Bývalý tréner Slovana Bratislava zažaloval Valábika a chce verejné ospravedlnenie

Jeho tím figuruje na čele tabuľky Severnej divízie. Hráči Columbusu Blue Jackets zvíťazili na domácom ľade nad obhajcom trofeje Tampou Bay 5:2. V drese hosťujúcich Lightning odohral slovenský obranca Erik Černák 3:24 minúty a do štatistík sa nezapísal.

Liptovský Mikuláš poslal svojho brankára do Humenného

Columbus - Tampa Bay 5:2

Boston - Philadelphia 6:1 /za domácich HALÁK odchytal celý zápas a vykryl 16 zo 17 striel/

Vancouver - Montreal 2:5 /za hostí TATAR 0+1/

St. Louis - Los Angeles 4:2

Winnipeg - Ottawa 6:3