NHL: Tomáš Tatar skóroval po krásnej prihrávke, ale prehral, Černák pomohol k hladkej výhre nad Chicagom

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar odštartoval novú sezónu NHL gólom do siete Toronta, jeho Montreal však prehral v noci na štvrtok na ľade Maple Leafs 4:5 po predĺžení. V úvodnú noc ročníka sa bodovo presadil aj obranca Erik Černák, ktorý asistenciou prispel k víťazstvu obhajcu trofeje Tampy Bay nad Chicagom 5:1.
Zdroj: 38241

Tatar si otvoril strelecký účet v novej sezóne počas presilovky, keď v 28. minúte zvýšil vedenie Canadiens na 3:1. Ruský obranca Alexander Romanov ho vysunul do úniku a slovenský útočník prekonal brankára Frederika Andersena strelou pomedzi betóny. Hostia však sľubný náskok neudržali, Toronto dokázalo do konca riadneho hracieho času vyrovnať na 4:4 a v predĺžení rozhodol o jeho triumfe Morgan Rielly.

Legendárny Todd Bertuzzi začal trénovať na Slovensku: Klub z Tekova ako výborná organizácia

V úvodnú noc základnej časti sa hralo dokopy päť zápasov. Ročník odštartoval v stredu o 23.30 SEČ duel Philadelphie s Pittsburghom, v ktorom Flyers zdolali rivala 6:3. Prvý gól sezóny strelil v 6. minúte útočník Penguins Mark Jankowski.

Philadelphia - Pittsburgh 6:3

Toronto - Montreal 5:4 pp /TATAR za hostí 1+0

Tampa Bay - Chicago 5:1 /ČERNÁK za domácich 0+1/

Edmonton - Vancouver 3:5

Colorado - St. Louis 1:2