Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nové Zámky okamžite oznámili náhradu: Odvolaného Hrnčára vystrieda maďarský kormidelník

NOVÉ ZÁMKY - Gergely Majoross sa stal novým trénerom hokejistov HC Nové Zámky. Účastník Tipos extraligy angažoval 41-ročného maďarského kouča namiesto Martina Hrnčára, ktorého vedenie klubu odvolalo v utorok.
Nove Zamky radost Nove Zamky radost.
Zdroj: Štefan Mácsadi
Zdieľajte:

Majoross povedie nových zverencov už v piatkovom zápase na ľade Michaloviec. Hrnčár pôsobil vo funkcii od júla a tím zanechal na deviatej priečke najvyššej slovenskej súťaže. Z predchádzajúcich dvanástich zápasov získali Novozámčania šesť bodov.

Prečítajte si aj

Martin Hrnčár skončil na lavičke HC Nové Zámky.Trénerská zmena v našej elitnej lige: Hrnčár skončil na lavičke Nových Zámkov

"Novým trénerom býkov sa stal Gergely Majoross. Štyridsaťjedenročný maďarský kormidelník povedie Býkov už v piatkovom zápase na ľade Michaloviec," uviedli býci na sociálnej sieti.

Novým trénerom býkov sa stal Gergely Majoross. Štyridsaťjedenročný maďarský kormidelník povedie Býkov už v...

Uverejnil používateľ HC Nové Zámky Utorok 12. januára 2021

"Som naozaj šťastný, že som dostal príležitosť viesť mužstvo Nových Zámkov. Užíval som si dva roky v slovenskej extralige, preto som veľmi rád, že som späť. Pozrel som si niekoľko zápasov mužstva a videl som strašne veľa talentu, ktorým naši hráči disponujú. Hrajú so zápalom, čo je veľmi dôležité. Trénerský tím urobil obrovský kus práce, dobrej práce, a na mne teraz je, aby som na týchto dobrých základoch staval ďalej. Samozrejme, každý tréner má na veci iný pohľad a snaží sa mužstvu odovzdať kúsok seba – ani ja nie som výnimkou. Budem sa snažiť nájsť spôsob, aby sme dostávali puk do bránky oveľa častejšie. Strieľanie gólov a využívanie presilových hier je kľúčom k úspechu, k vyhrávaniu zápasov, preto začneme práve tým," povedal po podpise zmluvy Majoross na oficiálnom webe HC.

Bývalý maďarský reprezentant bol dlhoročný hráč Székesfehérváru, počas kariéry si v sezóne 2007/2008 obliekol i dres Nových Zámkov. Ako tréner začínal v maďarskej mládežníckej reprezentácii, následne viedol Miškovec. Od sezóny 2015/2016 pôsobil v štruktúrach MAC Budapešť, ktorý dva roky viedol ako hlavný tréner i v najvyššej slovenskej súťaži. V úvodnej sezóne s mužstvom postúpil do play off. Okrem toho od ročníka 2013/2014 zastáva funkciu asistenta trénera maďarskej reprezentácie.

Asistentom trénera zostal Marek Dubec, na pozícii trénera brankárov pokračuje Stanislav Petrík.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články