Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Chára spoluhráčom rozprával historky, v novej sezóne by mohol hrávať s americkým obrancom

WASHINGTON - Zdena Cháru čaká pred novou sezónou NHL veľa práce, skúsený slovenský hokejista si musí po odchode z Bostonu zvykať na nové prostredie, spoluhráčov i herný systém. Po úvodných dvoch tréningoch v kempe Washingtonu Capitals však srší optimizmom a teší sa na svoju 23. sezónu v profilige.
Zdeno Chára prvýkrát na tréningu v drese Washingtonu Capitals.
Zdroj: Instagram - Washington Capitals
Zdieľajte:

Štyridsaťtriročný obranca začal trénovať v utorok a sprvu sa pripravoval s mladšími ročníkmi. V stredu sa už postavil na ľad s hlavným tímom a trénoval najčastejšie s Nickom Jensenom, s ktorým by mohol vytvoriť tretiu obrannú dvojicu. "Bolo to skvelý pocit, keď som si prvýkrát obliekol dres Capitals a mohol vstúpiť po karanténnych opatreniach konečne na ľad. Rád som sa stretol s chlapcami a teším sa, že môžem začať poctivo 'makať'," uviedol Chára pre web NHL.

Do hlavného mesta USA sa presťahoval po štrnástich rokoch v Bostone. S "Caps" podpísal zmluvu na jednu sezónu v hodnote 795.000 dolárov. Ešte pred stretnutím s novými spoluhráčmi musel absolvovať karanténu v hoteli, podľa jeho slov však nezaháľal: "Samozrejme, chýbal mi ľad a spoluhráči. Ale aj v hoteli som pracoval na tom, aby som zostal vo forme. Za uplynulých dvanásť hodín som zvládol dva tréningy, takže sa cítim v pohode a som si istý, že to bude len a len lepšie."

Tréner Washingtonu Peter Laviolette avizoval, že Chára bude trénovať s Jensenom aj vo štvrtok, ale zatiaľ neprezradil, či z nich spraví stabilnú dvojicu aj v nadchádzajúcej sezóne: "Už sme sformovali nejaké dvojičky a nechceme to stále meniť. Uvidíme, ako im to pôjde. Zanalyzujeme si to a uvidíme." Spoluprácu so slovenským obrancom si pochvaľuje aj Jensen, ktorý vyzdvihol Chárovu povahu: "Je to veľká skúsenosť hrať s takým hráčom, ktorý je v lige celú večnosť a má za sebou mnoho významných zápasov. Na ľade si však na neho rýchlo zvyknete. Navyše, je veľmi komunikatívny, takže nie je problém."

Chára zatiaľ nemal veľa príležitostí zoznámiť sa s novou partiou, no so spoluprácou s mladými či skúsenejšími spoluhráčmi je spokojný: "Príliš ich zatiaľ nepoznám, ale pracujú poctivo a majú veľkú motiváciu. Máme dobré tréningy a s radosťou som im odpovedal na otázky. Zaujímali ich rôzne historky, aj to, aké to je hrať toľké roky v NHL. Bolo to príjemné, takto sa začínajú nové priateľstvá."

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články