Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bratislava Capitals oznámil meno nového trénera, stal sa ním bývalý kouč Košíc

BRATISLAVA - Novým trénerom hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals sa od ‪7. decembra‬ stane Peter Draisaitl, ktorý nahradí Rostislava Čadu. Ten mužstvo viedol do 29. novembra.
MetaTitle: SR Bratislava Hokej MužmetaTitle: SR Bratislava Hokej Muži Ice Hockey League 2. koi Ice Hockey League 2. kolo
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Sme radi, že náš tím povedie do ďalších bojov v kvalitnej ICE Hockey League práve pán Draisaitl. Je to tréner, ktorý je známy svojou profesionalitou a veľkým nasadením, okrem toho má bohaté skúsenosti, ktoré verím, že sa mu podarí zúročiť v našom klube. Vzhľadom k tomu, že sa dohoda zrodila až dnes, v dvojzápase s Dornbirn Bulldogs ešte pomôžem tímu na lavičke ja," uviedol generálny riaditeľ Dušan Pašek, ktorý dočasne vypomáha v tréningovom procese, ako aj počas zápasov na lavičke Capitals.

Peter Draisaitl sa narodil v českej Karvinej, ako 13-ročný s rodičmi emigroval do Nemecka, kde hrával za viacero nemeckých klubov. Neskôr sa stal trénerom a okrem nemeckých mužstiev viedol aj napríklad HC Dynamo Pardubice. Naposledy pôsobil ako hlavný tréner HC Košice.

Je otcom známeho hokejistu Leona Draisaitla, ktorý sa stal v uplynulej sezóne NHL najproduktívnejším hráčom profiligy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články