Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Čajkovič bol vylúčený z reprezentácie Slovenska do 20 rokov

ZVOLEN - Útočník Maxim Čajkovič nebude reprezentovať Slovensko na MS hráčov do 20 rokov v Kanade.
MetaTitle: ČR SR Třinec hokej MS20 A-sk. Slovensko Kazachstan.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vedenie tímu ho pre hrubé porušenie športových a ľudských hodnôt vylúčilo z prípravy na juniorský šampionát. V piatok večer preto opustil kemp národného tímu vo Zvolene, informoval oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) hockeyslovakia.sk.

„Mrzí ma, čo sa stalo. Uvedomujem si, že moje správanie nebolo vhodné a nesiem zaň následky. Rozhodnutie realizačného tímu rešpektujem,“ povedal Maxim Čajkovič.

Prečítajte si aj

MetaTitle SR šport hokej TEL 19 kolo NRX.Poprad otočil duel v Košiciach, Detva rozbila DVTK, Slovan prehral v Trenčíne, víťazne Nitra aj Zvolen

„Celý realizačný tím sa jednohlasne uzniesol, že správanie Maxima Čajkoviča nekorešponduje s hodnotami, ktoré sú od predsezónneho obdobia nastavené trénermi a hráčmi vrátane neho. V piatkovom prípravnom zápase reprezentantov medzi sebou sa viackrát prezentoval neférovým a nešportovým správaním, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi na spoluhráčov hrajúcich proti nemu výrazne za hranicou únosnosti. Realizačný tím sa zhodol, že takéto správanie hráčov nebude tolerovať. Maxima Čajkoviča preto vylúčil z prípravy na majstrovstvá sveta,“ uvádza v stanovisku realizačný tím juniorskej reprezentácie.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, hockeyslovakia.sk

Diskusia

Podobné články