Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

NHL posúva začiatok sezóny, odohrá sa cez 50 zápasov

NEW YORK - Nová sezóna hokejovej NHL odštartuje pravdepodobne najskôr až v polovici januára. Podľa portálu TSN to vyplýva z rokovaní medzi vedením zámorskej profiligy a hráčskou asociáciou NHLPA.
MetaTitle: Kanada Hokej NHL play off finále 6. zápas.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Kompetentní pôvodne začiatok ročníka plánovali na 1. januára, ale na základe aktuálnej situácie je dodržanie tohto termínu nereálne. NHL pracuje aktuálne s viacerými možnými formátmi súťaže, preferované sú varianty s 56 alebo 52 zápasmi pre každý tím v základnej časti. Za normálnych okolností odohrajú kluby 82 duelov.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej MS20 príprava ZAX.VIDEO Slovenská dvadsiatka odohrala medzi sebou prípravný zápas, dvojgóloví Mrázik a Čajkovič

Tréningové kempy by sa mali rozbehnúť 10 až 14 dní pred štartom súťaže, takže by ich jednotlivé tímy mohli spustiť na začiatku nového roka. Podľa všetkého sa pre cestovné obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu kluby preskupia do novovytvorených divízií. Jedna z nich by mala byť čisto kanadská, kluby z USA potom prerozdelia do ďalších podľa geografického kľúča.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články