Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vyhlásenie fanklubu Bystrickí Anjeli k možnému koncu hokeja v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA - K možnému koncu hokeja v Banskej Bystrici sa na svojej stránke vyjadril aj fanklub HC ´05 - Bystrickí Anjeli, ktorí nás požiadali o uverejnenie ich stanoviska k súčasnej situácii.
Fanklub Bystrick anjeli.
Zdroj: hokejovysvet.sk
Zdieľajte:

"S klubom HC´05 sme spätí od roku 2005. Vďaka tomuto klubu sme zažili množstvo krásnych emócií, našli si nových priateľov, brázdili sme Slovensko, ale nakukli sme aj za hranice našej republiky.

Klub HC´05 si za tých 15 rokov získal rešpekt v hokejových kruhoch, vybudoval si silnú fanúšikovskú základňu, nielen v našom meste a regióne, ale svojich sympatizantov má aj v iných kútoch Slovenska. Vďaka pánovi Kovalovi a ďalším podporovateľom banskobystrického hokeja sme sa zaradili medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku.

V poslednom čase nás znepokojujú vyjadrenia pána Kovala, že ak klub, kvôli plánovanej rekonštrukcii štadióna, neodštartuje novú sezónu na svojom domovskom stánku, odmietajú začať aj ďalší ročník vo vyhnanstve. Chápeme, že je ťažké robiť vrcholový šport v takých podmienkach, bez vlastného zázemia a rozumieme, že to ľudí pôsobiacich pri našom hokeji nebaví.

Chápeme aj postoj mesta, že chce začať s rekonštrukciou štadiónu, hoci sa podľa nášho názoru celý ten proces už pomerne dlho naťahuje. Samozrejme, vnímame aj potrebu zlepšenia podmienok na našom štadióne, nielen pre nás- fanúšikov, ale aj pre našu hokejovú mládež. Mesto je rozhodnuté začať s rekonštrukciou, čo rešpektujeme.

Klub prišiel s návrhom, že možnosťou ako rekonštruovať štadión, no zároveň zachovať vrcholový hokej pod značkou HC´05, v meste pod Urpínom, je, aby sa stavebné práve naplánovali tak, aby sa naďalej mohol využívať štadión, zároveň aj súčasné tribúny A a C a aby sa popri rekonštrukcii mohlo trénovať a hrať na hlavnej hracej ploche.

Myslíme si, že pri troche vôli je to reálna cesta, aby vlk ostal sýty, ale aj ovca celá. Vyzývame preto zástupcov mesta, klubu, ale aj realizovateľa stavby, aby hľadali dostupné riešenia, aby sa skrášlil náš stánok, no zároveň, aby klub mohol vykonávať svoju činnosť v domácich podmienkach a pri troche šťastia aj s divákmi na dvoch tribúnach.

Neberte nám šport, ktorý tak milujeme a hľadajte riešenia, aby u nás aj naďalej mohol fungovať vrcholový hokej pod značkou HC´05."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: bystricki-anjeli.sk

Diskusia

Podobné články