Boleslav strelila 11 gólov, Lunter s dvomi asistenciami, dva zásahy Grígera, víťazný gól Tršku, presadil sa aj Marcinko

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Dávid Griger zaznamenal v dohrávke 14. kola českej najvyššej súťaže pri víťazstve Liberca na ľade Pardubic 4:1 dva presné zásahy. V hostí si pripísal bod za asistenciu aj obranca Mislav Rosandič.
Zdroj: 35157

Víťazným gólom do siete Komety Brno sa len minútu pred koncom tretej tretiny zaskvel obranca Vítkovíc Peter Trška. Jeho tím zvíťazil v dohrávke 5. kola na súperovom ľade 3:2. V zápase 9. kola sa medzi Hradcom Králové a Třincom stanovil skóre na konečných 0:3 slovenský útočník Tomáš Marcinko. Z víťazstva sa tešil aj tréner Vladimír Országh. Jeho Litvínov si v 6. kole poradil s Olomoucom 4:3 po samostatných nájazdoch. V nich bol v prvej sérii úspešný František Gerhát.

Slovenský hokejista Mário Lunter pomohol v dohrávke 14. kola dvoma asistenciami k vysokému víťazstvu Mladej Boleslavi nad Karlovymi Varmi 11:4. Z plného bodového zisku sa tešil aj obranca Plzne Peter Čerešňák. Pod víťazstvo 3:1 na ľade Sparty Praha sa podpísal dvoma asistenciami.

ČR - dohrávky 14. kola:

HC Sparta Praha - Škoda Plzeň 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 8. Něměček - 13. Suchý (ČEREŠŇÁK), 30. Suchý, 33. Musil (ČEREŠŇÁK)

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 11:4 (5:0, 2:1, 4:3)

Góly: 7. Šťastný, 16. Zohorna (LUNTER), 17. Jääskeläinen, 17. Najman, 20. Flynn, 24. Šťastný, 28. Šťastný, 43. Najman, 50. Šťastný, 51. Flynn, 54. Pláněk (LUNTER) - 31. Zábranský, 49. Šenkeřík, 55. Šenkeřík, 56. Kaše

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tigři Liberec 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 37. Claireaux - 12. Birner (ROSANDIČ), 23. Vlach, 40. GRIGER, 57. GRIGER

dohrávka 8. kola:

Madeta Motor České Budějovice - PSG Berani Zlín 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 47. Venkrbec - 37. Hamrlík, 53. Karafiát, 58. Šlahař, 59. Kubiš

dohrávka 6. kola:

HC VERVA Litvínov - HC Olomouc 4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 1. Jarůšek, 32. Zygmunt, 50. Balinskis, rozh. nájazd premenil Hanzl - 25. Kolouch, 31. Kolouch, 53. Bambula