Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Legendárny Gilmour spomínal ako vyhral pivo za desaťminútový trest, ktorý si musel vyprosiť od rozhodcu-kamaráta

CALGARY - Legendárny kanadský útočník Doug Gilmour spomínal vtipnou historkou na situáciu s rozhodcom Donom Koharskim, ktorá sa stal ešte počas jeho pôsobenia v Calgary Flames, čo bolo na prelome 80-tych a 90-tych rokov minulého storočia.
Doug Gilmour v červenom drese Chicaga z roku 2000.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Žil v oblasti Burlington/Oakville, takže sme sa poznali. Vždy musíte poznať rozhodcov v NHL a vedieť, čo si k nim môžete dovoliť a čo nie. Zdá sa mi, že v tom konkrétnom zápase sme vyhrávali 6:2 a ja som v závere dostal dvojminútový trest. Išiel som za ním a hovorím mu: Koho, nedávaj mi dvojku, potrebujem desiatku," prekvapil Gilmour.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Nové ZámmetaTitle: SR Nové Zámky šport hokej TL 6. kolo Trenčín NRXky šport hokej TL 6. kolo Trenčín NRX.Žilina získala skúseného obrancu z Dukly Trenčín

"Ostal prekvapený. Pýtal sa ma, či si z neho robím srandu. Odpovedal som mu, nie ty idiot. Na to mi povedal, že mi desaťminútový trest nedá. Ja som povedal, Koho, ty si naozaj idiot. Daj mi desiatku, potrebujem dostať desaťminútový trest. Ostal prekvapený a spýtal sa, či naozaj. Odpovedal som, že áno. Dostal som teda desaťminútový trest, poďakoval sa mu a odišiel z ľadu do šatne, pretože do konca stretnutia ostávali zhruba dve minúty. Začal som sa smiať," spomínal.

Hlavný tréner Calgary Flames, Terry Crisp, sa potom snažil prísť na to, čo sa stalo: "Povieš mi, čo sa tam stalo? Pýtal sa ma tréner. Bola to stávka, povedal som mu. Videl som, že nechápal a pýtal sa o čom to hovorím, tak som mu povedal, že som požiadal Koha o desaťminútový trest namiesto dvojminútového, pretože sme vyhrávali, do konca ostávali dve minúty a navyše som vyhral pivo. Stavil som sa totiž s Garym Robertsom o trestné minúty. Tréner povedal len: Ok, to je fakt dobré. A začal sa smiať," dopovedal príbeh Doug Gilmour.

Prečítajte si aj

Iba 18-ročný Kakko porazil Kanadu dvomi gólmi.VIDEO Najproduktívnejší obranca KHL sa dohodol na ukončení zmluvy, zamieril do NHL

Dnes 57-ročný Gilmour získal s Calgary v roku 1989 ako hráč Stanleyho pohár, vo finále strelil rozhodujúci gól. Na svojom konte má 1474 zápasov základnej časti NHL (450 gólov, 964 asistencií, 1414 bodov) a 182 duelov v play-off o Stanleyho pohár (60 gólov, 128 asistencií, 188 bodov). Hral za St. Louis, Calgary, Toronto, New Jersey, Chicago, Buffalo a Montreal. S reprezentáciou Kanady vyhral v roku 1987 Kanadský pohár. V roku 1989 sa stal najlepším defenzívnym útočníkom NHL. Kariéru ukončil v roku 2003, od roku 2011 je v Sieni slávy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: thescore.com

Diskusia

Podobné články