Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kanada nominovala na viac ako mesačný kemp pred MSJ až 47 hráčov: Lafreniére sa sústredí na NHL, šancu má Wright

OTTAWA - Kanada bude na MSJ 2021 najväčším favoritom, ale podceniť nechce nič. Tréneri nominovali 47 hráčov na kemp, ktorý začína už 16. novembra, teda viac ako mesiac pred začiatkom MSJ. Kemp sa uskutoční v Red Deer.
MetaTitle: ČR Ostrava Hokej MS20 B Skupina.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Už teraz je jasné, že Alexis Lafreniére, jednotka draftu NHL 2020 a MVP posledných MSJ, nebude na šampionáte hrať. Podľa vlastných slov sa chce sústrediť na čo najlepšiu prípravu na profiligu, aby okamžite naskočil v NY Rangers ako platný člen elitných formácií. V 46-člennej nominácii samí draftovaní hráči. Pätica príde na rad v roku 2021 a 16-ročný Shane Wright neskôr, v roku 2022 by mal byť jasnou jednotkou. Hovorí sa, že je ešte lepší ako Lafreniére.

Prečítajte si aj

MetaTitle: ČR Třinec Hokej MS20 Štvrťfinále.Česku sa nepáči, že Rusi berú na prestížny turnaj juniorský výer: Sami však nominovali ôsmich hráčov do 20 rokov

Hodinu po oficiálnom oznámení nominácie Kanada upravila súpisku a doplnila na ňu Kirbyho Dacha, ktorý celú minulú sezónu odohral za Chicago Blackhawks v NHL, takže dokopy nemá 46 hráčov, ale až 47.

Brankári: Brett Brochu (Draft 2021), Dylan Garand (NYR), Taylor Gauthier (Draft 2021), Tristan Lennox (Draft 2021), Devon Levi (FLA)

Obrancovia: Justin Barron (COL), Bowen Byram (COL), Lukas Cormier (VGK), Jamie Drysdale (ANA), Kaiden Guhle (MTL), Thomas Harley (DAL), Daemon Hunt (MIN), Kaedan Korczak (VGK), Mason Millman (PHI), Ryan O’Rourke (MIN), Owen Power (Draft 2021), Matthew Robertson (NYR), Braden Schneider (NYR), Donovan Sebrango (DET), Jordan Spence (LAK)

Útočníci: Adam Beckman (MIN), Mavrik Bourque (DAL), Quinton Byfield (LAK), Graeme Clarke (NJD), Dylan Cozens (BUF), Tyson Foerster (PHI), Gage Goncalves (TBL), Ridly Greig (OTT), Dylan Holloway (EDM), Seth Jarvis (CAR), Peyton Krebs (VGK), Hendrix Lapierre (WSH), Connor McMichael (WSH), Dawson Mercer (NJD), Alex Newhook (COL), Jakob Pelletier (CGY), Cole Perfetti (WPG), Samuel Poulin (PIT), Jack Quinn (BUF), Jamieson Rees (CAR), Cole Schwindt (FLA), Xavier Simoneau (Draft 2021), Ryan Suzuki (CAR), Philip Tomasino (NSH), Shane Wright (Draft 2021), Connor Zary (CGY), Kirby Dach (CHI)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: prohockeyrumours.com

Diskusia

Podobné články