Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Číslo 98 nikto v NHL nenosí, tak som si ho vybral, spomína budúca jednotka draftu NHL. Prečo nezodvihol Gretzkymu?

OTTAWA - Stále iba 15-ročný kanadský útočník Connor Bedard začne sezónu 2020/21 v juniorskom tíme švédskeho klubu HV71 a keď to situácia umožní, tak sa presunie do Reginy Pats vo WHL. Na severe Európy sa nachádza už niekoľko dní.
Wayne Gretzky Edmonton.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Mladík má byť podľa momentálnych predpokladov jednotkou draftu 2023. Je vysoko hodnotený skautmi, podľa ktorých bude legendou NHL. Posledný ročník strávil v kanadskej mládežníckej lige CSSHL v kategórii U18. Odohral 36 zápasov základnej časti a získal 84 bodov za 43 gólov a 41 asistencií. Stal sa najproduktívnejším hráčom aj najlepším strelcom. Jeho tímom bol West Van Academy Prep.

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Wild Blackhawks.Chicago Blackhawks zverejnilo plán na najbližšie roky, o Stanley Cup bojovať nebude

Bedard nosí na drese číslo 98: "Keď som mal šesť rokov, nevidel som v NHL žiadneho hráča s takýmto číslom, tak som si ho vybral, pretože sa mi to zdal cool," povedal v nedávnom rozhovore pre TSN. V ňom priznal aj to, že najskôr nezodvihol hovor od Waynea Gretzkyho: "Videl som kalifornskú predvoľbu a myslel som si, že mi niekto bude niečo ponúkať. Potom ale číslo volalo druhýkrát a keď sa predstavil Gretzky, tak som desať sekúnd vôbec nedýchal. Bol to najlepší zážitok môjho života," prezradil.

Tento rok si ho Regina Pats vybrala ako jednotku draftu do zámorských juniorských súťaží, takže si zahrá WHL. Cez leto sa už niekoľko rokov pripravuje v rodnom meste North Vancouver, kde chodí na ľad napríklad spoločne s Mattom Barzalom, súčasnou hviezdou NHL (NY Islanders): "Je to skvelý hráč. Žasol som nad tým ako korčuľuje," priznáva podľa všetkého jednotka draftu NHL 2023.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: eliteprospects.com, tsn.ca

Diskusia

Podobné články