Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vedenie Capitals malo pripravený plán B, domáce zápasy by sa hrali v rakúskom meste

BRATISLAVA - Generálneho riaditeľa iClinic Bratislava Capitals, Dušana Pašeka, potešilo, že IceHL dostala ako jedna z deviatich súťaží výnimku a napriek pandemickým opatreniam môžu Capitals naďalej hrať domáce zápasy v Bratislave.
MetaTitle: SR hokej iClinic Bratislava koronavírus TK BAX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Sme veľmi vďační, že Ice Hockey League dostala výnimku od hygienických i vládnych autorít a môže pokračovať na území SR. Osobne by som chcel vyjadriť vďaku pánovi štátnemu tajomníkovi Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivanovi Husárovi, s ktorým v podstate každý deň komunikujeme. Hráme medzinárodnú súťaž, ak by sme výnimku nedostali, bolo by to pre nás komplikované," povedal generálny riaditeľ klubu.

Prečítajte si aj

Mark Louis prichádza z Cardiffu do Michaloviec.Do Michaloviec na skúšku prichádza dvojnásobný majster Veľkej Británie

Capitals pracovali aj s verziou, že by nemohli hrať na území SR, pripravovali si preto plán B. "Rokovali sme s majiteľmi arény v rakúskom mestečku Bruck an der Leitha. V podstate je to tréningová hala, jeden z jej spolumajiteľov je môj bývalý spoluhráč a kamarát Ľubomír Pištek. Ďakujem mu, že nám chcel pomôcť. Rokovania boli tak ďaleko, že prebehla aj obhliadka haly a priestorov zo strany vedenia Ice Hockey League a bola veľká šanca, že by nám arénu ako dejisko domácich zápasov schválili."

Záložný plán nebolo zatiaľ nutné aktivovať, Capitals sú však pripravení s ním znovu pracovať, ak by sa koronavírusová situácia na Slovensku zhoršovala a viedla k zavedeniu ešte prísnejších opatrení: "Ak by také niečo nastalo, tak by sme na území Rakúska mohli pokračovať v súťaži."

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články