Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Pittsburgh a Florida uskutočnili veľkú výmenu: Penguins získali dve známe mená, Panthers skúseného útočníka

PITTSBURGH - Už včera sme vás ako prví na Slovensku informovali, že sa chystá výmena hviezdnych hráčov medzi Pittsburghom Penguins a Floridou Panthers. Teraz je to oficiálne.
MetaTitle: Kanada hokej NHL Panthers Canadiens.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

"Tučniakov" opustil útočník Patric Hörnqvist, opačným smerom ide hviezdny obranca Mike Matheson a nakoniec aj útočník Colton Sceviour: "Mike je mladý a zručný obranca so skvelým ofenzívnym inštinktom, ktorý hrá vo veľkej rýchlosti a má skvelú strelu. Colton má obrovské skúsenosti a je skvelý na oslabeniach," pochvaľuje si GM Pittsburghu Jim Rutherford.

Prečítajte si aj

Christián Jaroš dohrá sezónu v Ottawe Senators.VIDEO Jaroš dostal ponuku z Tipos Extraligy, Ottawa mu však nedovolí hrať

26-ročný Matheson poberá 4,875 milióna, jeho kontrakt platí do konca sezóny 2025/26. V minulom ročníku nazbieral 20 bodov. Skúsený švédsky krídelník Hörnqvist má zmluvu na 5,3 milióna dolárov na sezónu do roku 2023. Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu práve s Penguins nazbieral naposledy 32 bodov. 31-ročný Sceviour bude 1,2 milióna poberať ešte rok. Jeho doménou je "čierna robota", ale vie udrieť aj gólovo.

ANKETA: Kto môže byť s výmenou spokojnejší?

  • Pittsburgh Penguins

    63%

  • Florida Panthers

    37%

Zdieľajte:
Zdroj informácií: nhl.com

Diskusia

Podobné články