Výhra Lady, Jokerit prekvapujúco prehral v Záhrebe

Prinášame vám súhrn všetkých dnešných stretnutí z Kontinentálnej hokejovej ligy.

Hráči Amuru Chabarovsk prehrali v úvodnom pondelňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s CSKA Moskva 1:2. O triumfe hostí rozhodol dvomi gólmi francúzsky reprezentant Stephane Da Costa.

Amur Chabarovsk - CSKA Moskva 1:2 (1:2, 0:0. 0:0)

Góly:18. Pereťjagin - 9. a 16. Da Costa

HK Sibir Novosibirsk - HC Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 17. Alexejev, 46. Šumakov – 21., 22., 23. Wolski.

Nižnyj Novgorod vyhral na ľade Novosibirsku 3:2, keď hrdinom duelu bol poľsko-kanadský útočník hostí Wojtek Wolski. Dvadsaťosemročný útočník s bohatými skúsenosťami z NHL zažiaril v úvode druhej tretiny, keď v priebehu 106 sekúnd strelil tri góly.

Metallurg Novokuzneck – Severstal Čerepovec 3:7 (1:2, 0:2, 2:3)

Góly: 13. Stoa, 47. Romanov, 51. Kurepanov – 18. a 18. Trubačov, 34. Stoljarov, 34. Mons, 43. Černov, 44. Bučnevič, 59. Nikoncev.

Čerepovec vyhral v Novokuznecku vysoko 7:3 a upevnil si pozíciu na 6. mieste Západnej konferencie. Domáci síce viedli 1:0, ale v závere prvej tretiny prišli bleskovo o vedenie, keď strelil dva góly v priebehu ôsmich sekúnd útočník Jurij Trubačov.

Jugra Chanty-Mansijsk - HC Salavat Julajev Ufa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 9. Gusev – 21. Hartikainen, 34. Višnevskij.

Lada Togliatti - Avangard Omsk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Gubolev, 40. a 60. Zaťovič – 55. Kuljaš.

Hokejisti Lady Togliatti s dvomi slovenskými obrancami Petrom Podhradským a Karolom Slobodom v zostave vyhrali tretí domáci zápas v rade, keď tentokrát zdolali Avangard Omsk 3:1. Dva góly strelil český útočník Martin Zaťovič, ktorý v 40. minúte zlomil nerozhodný stav a potom 33 sekúnd pred koncom poistil triumf do prázdnej bránky.

Jokerit Helsinki - Medveščak Záhreb 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 34. Hahl, 40. Kapanen – 16. Andersen, 26. Pierre, 39. Segal.

Neftechimik Nižnekamsk - HC Barys Astana 4:5 pp a sn (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Chochrjakov, 31. Rybin, 34. Stepanov, 39. Sexton – 3. Blochin, 30. Puškarjov, 41. Dawes, 44. Bochenski, rozh. nájazd Starčenko.

Kazažský tím Barys Astana vyhral na ľade Nižnekamsku 5:4 po samostatných nájazdoch. V bránke hostí sa predstavil Ján Laco, ktorý inkasoval štyri góly z 28 striel a dostal ďalšie tri v samostatných nájazdoch, ale nakoniec vychytal víťazstvo, ktoré až v ôsmej sérii zariadil Roman Starčenko.

HC Dinamo Riga - HC Dinamo Minsk 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 28. Redlihs - 14. Linglet, 53. Gavrus, 60. Szczechura.

V poslednom zápase pondelňajšieho programu vyhral tím slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča Dinamo Minsk na ľade Dinama Riga 3:1. V drese domácich nastúpil v prvej útočnej formácii Marcel Hossa, ale nebodoval. Lotyšský tím prehral tretí duel v rade a klesol na 12. miesto Západnej konferencie.

Zdroje informácií: hokejovysvet.sk, TASR, khl.ru