Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Po ťažkej chorobe zomrel tréner Miloš Říha

PRAHA - Český tréner Miloš Říha po ťažkej chorobe zomrel v jednej z pražských nemocníc. Rodák z Přerova nás navždy opustil v utorok vo veku 61 rokov.
Říha je novým trénerom Česka.
Zdroj: hcslovan.sk
Zdieľajte:

"Je to pre nás všetkých neopísateľný šok, že nám odišiel taký veľký a skvelý človek a obrovský srdciar," uviedol pre iSport.cz syn Miloš Říha mladší, ktorý s otcom v uplynulej sezóne pôsobil na reprezentačnej striedačke ako asistent. "Bohužiaľ, je to tak. Pán tréner Miloš Říha zomrel," potvrdil pre iDnes.cz hovorca Českého hokejového zväzu Zdeněk Zikmund.

Říhu trápili zdravotné problémy už niekoľko týždňov pred augustovou hospitalizáciou, musel kvôli nim upraviť aj svoj bežný život. Rovnaké problémy riešil už vlani v príprave pred májovými majstrovstvami sveta na Slovensku, kde doviedol národný tím k štvrtému miestu. Pre bolesti v oblasti brucha skončil na niekoľko dní v nemocnici v Nitre.

Rodina sa k zdravotnému stavu Říhu v uplynulých týždňoch po prevoze zo Slovenska nevyjadrovala. "Uplynulý mesiac bol veľký boj, ďakujem celej rodine a všetkým blízkym, ktorí boli pri nás a snažili sa zo všetkých síl. A otcovi by som sa chcel za všetko, čo robil vždy pre ostatných, zo srdca poďakovať," citoval portál iSport.cz Řihovho syna.

Říha v rokoch 2002 a 2006 získal so Slovanom dva majstrovské tituly v slovenskej extralige. V sezóne 2015/2016 priviedol bratislavský klub do play off KHL o Gagarinov pohár. "HC Slovan Bratislava vyjadruje celej rodine a priateľom Miloša Říhu úprimnú sústrasť. Uznávaný český tréner sa veľkými písmenami navždy zapísal do histórie Slovana," napísal bratislavský klub na svojom oficiálnom webe. V KHL viedol Řiha tímy Spartaku Moskva, Chimiku a Atlantu Mytišči, Avangardu Omsk a SKA Petrohrad. Český národný tím hral pod jeho taktovkou v rokoch 2018 až 2020.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články