VIDEO Boston je zápas od vypadnutia: Rozhodol Palát, pri jeho víťaznom góle chyboval Halák

TORONTO - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili vo štvrtom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie NHL nad Bostonom 3:1 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy.
Zdroj: 36282

Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning takmer 17 minút a zapísal si dve trestné minúty. V bránke Bruins zlikvidoval Jaroslav Halák 23 z 26 striel súpera. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára strávil na ľade vyše 16 minút.

Tampu poslal do vedenia útočník Ondřej Palát v 9. minúte, keď na hokejku dostal puk spoza bránky a presnou strelou nedal Halákovi žiadnu šancu.

VIDEO Černák narobil poriadok s Pastrňákom, ktorý sekol brankára

Ten v druhej tretine kapituloval dvakrát, keď ho najprv prekonal strelou z prvej opäť Palát, tento pokus Halák mohol pokryť, keďže puk sa mu obtrel o lapačku, no skončil v sieti a potom mu v oslabení nešťastne za chrbát zapadol puk po teči spoluhráča po strele švédskeho obrancu Victora Hedmana. Na víťazstve "bleskov" už nič nezmenil ani presilovkový gól Jakea DeBruska v 48. minúte.