Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Sme schopní organizovať MS aj bez vás, odkazujú Bielorusi Lotyšom

MINSK - Bielorusko dokáže zorganizovať budúcoročné majstrovstvá sveta v hokeji aj bez Lotyšska. Uviedol to v stanovisku šéf tamojšej hokejovej federácie Dmitrij Baskov. Šampionát majú hostiť spoločne obe krajiny, no po nedávnych prezidentských voľbách v Bielorusku a následných nepokojoch Lotyšsko zvažuje odstúpenie.
Kazachstan a Bielorusko hokejisti.
Zdroj: iihf.com
Zdieľajte:

Viceprezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Kalervo Kummola v rozhovore pre periodikum Ilta-Sanomat priznal, že existujú obavy o bezpečnosť vzhľadom na nestabilnú situáciu v krajine. Zároveň sa zaoberá možnosťou zmeniť dejisko šampionátu. Podľa Baskova však Bielorusko disponuje dostatočnými zdrojmi a infraštruktúrou na zabezpečenie bezproblémového priebehu MS. Informovala o tom agentúra TASS.

Prečítajte si aj

Richard Šechný bol po desiatich rokoch na Slovane. No už ako tréner.VIDEO Richard Šechný si po odchode z Michaloviec našiel nové pôsobisko

Lotyšský predseda vlády Krisjanis Karinš pred dvoma týždňami prezradil, že rokuje s IIHF o tom, aby jeho krajina neorganizovala MS s Bieloruskom. Dôvodom je napätá situácia po prezidentských voľbách. V Bielorusku vyšli do ulíc tisíce ľudí, podľa ktorých boli voľby zmanipulované. "V súčasnosti je ťažké predstaviť si, že po nedávnych udalostiach v Bielorusku môžeme spoločne organizovať šampionát," uviedol vtedy Karinš.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články