Kontrakt Mariána Hossu by mohol opustiť Arizonu a sťahovať sa do iného klubu NHL
Klub prišiel o právo výberu v druhom kole tohtoročného draftu a prvom kole v drafte 2021. Coyotes hrozil aj peňažný trest vo výške minimálne 250.000 dolárov, ale komisár NHL Gary Bettman napokon rozhodol o odobratí výberov v drafte. Arizona by možno prišla o výber v prvom kole aj tohtoročného draftu, ale voľbu poslala výmenou za Taylora Halla do New Jersey Devils.
Prečítajte si aj
Košice oficiálne potvrdili príchod brankára z HumennéhoA ak navyše "Kojotom" podarilo predĺžiť zmluvu s hviezdnym Taylorom Hallom, tak New Jersey by navyše dostalo voľbu v prvom a druhom kole draftu 2021. Kvôli týmto okolnostiam sa Arizona bude pokúšať získať niektoré voľby v drafte výmenami naspäť. Vzhľadom na to sa hovorí, že do iného klubu NHL bude putovať aj kontrakt Mariána Hossu.
Ten by pomohol niekoľkým tímom vyriešiť ťažkosti s platovým rozpočtom. Hossov kontrakt končí po sezóne 2020/21 a má hodnotu 5, 275 milióna dolárov.