VIDEO Krejčí a Bergeron posunuli Boston do semifinále Východnej konferencie, Tatarov Montreal sa drží v hre

TORONTO - Hokejisti Bostonu postúpili do semifinále Východnej konferencie play off NHL. V piatom stretnutí 1. kola v Toronte zdolali Carolinu 2:1 a v sérii uspeli 4:1 na zápasy. Montreal zdolal Philadelphiu 5:3 a znížil stav série na 2:3. V západnej konferencii v Edmontone triumfovalo Colorado nad Arizonou 7:1 a postúpilo po výsledku série 4:1.
Zdroj: 36124

Tampa prehrávala ešte v 50. minúte 2:4, no podarilo sa jej vyrovnať a v šiestej minúte predĺženia rozhodol o jej triumfe Brayden Point. Slovenský obranca Černák odohral celkovo 22:09 min a okrem asistencie si pripísal aj dva hity a tri zblokované strely.

Tampa Bay otočila nepriaznivý výsledok a postúpila do semifinále konferencie, prispel aj Černák

O výhre Bostonu rozhodli góly Davida Krejčího a Patricea Bergerona v druhej tretine. Slovenský brankár Jaroslav Halák chytil v bránke Bruins 23 z 24 striel, mal 95,8-percentnú úspešnosť zákrokov. Obranca a kapitán Zdeno Chára odohral vyše 20 minút, zblokoval jednu strelu.

Spišiaci ulovili mladého Nitrana: Chcem si pripomenúť chvíle z Nových Zámkov, povedal

Montreal sa udržal v hre aj bez bodového prispenia Tomáša Tatara, jedným z hrdinov Canadiens bol dvojgólový Joel Armia. Slovenský útočník absolvoval na ľade 17:23 min, na konte mal tri strely na bránku, štyri hity a jednu zblokovanú strelu.