Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Päť hráčov z Martina skončilo s hokejom

MARTIN - Aktívnu činnosť sa rozhodlo ukončiť kvarteto slovenských hokejistov a jeden legionár. Ide o brankára Lukáša Gavaliera, obrancov Lukáša Matejku a Martina Šimona či útočníkov Ivana Brezniaka s Lukášom Žiakom. HK Martin o tom informoval na sociálnej sieti.
Gavalier je jedným z tých, ktorí ukončili kariéru.
Gavalier je jedným z tých, ktorí ukončili kariéru. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Lukáš Gavalier hrával v Martine dva a pol roka, kam prišiel po angažmánoch v Prešove, Poprade a Spišskej Novej Vsi. Výraznou mierou sa podpísal k rýchlemu postupu klubu z druhej do prvej ligy. V roku 2019 sa stal vicemajstrom súťaže. Za Martin odchytal 61 zápasov s priemerom 4,94 gólu na zápas.

Prečítajte si aj

Tomas Sholl mieri do bránky Detvy.VIDEO Detva podpísala amerického brankára a dvojicu slovenských obrancov

Lukáš Matejka je odchovancom martinského hokeja. V minulom roku sa dohodol na zmluve s HK Poprad, z ktorého po krátkej dobe odišiel a vrátil sa domov. Okrem toho obliekal dresy Žiliny, Košíc a Pavlodaru. Záverečný ročník mu vyniesol 17 bodov v 38 zápasoch (4+13). Český legionár Martin Šimon sa na Slovensko dostal vďaka angažovaniu Senice ešte v ročníku 2015/16, kedy tím účinkoval v druhej najvyššej súťaži. Nasledoval odchod do Detvy a odtiaľ do metropoly Turca. 29-ročný Pražan počas pôsobenia v Martine nazbieral 24 bodov (5+19) za 61 stretnutí.

Prečítajte si aj

HKM Zvolen HKM Zvolen HKM ZvolenHKM Zvolen.MPZ vo Zvolene len s dvoma slovenskými klubmi, Poliaci vypadli, pribudli Maďari

S kariérou nebudú ani pokračovať ani Ivan Brezniak a Lukáš Žiak. Prvý menovaný začínal s hokejom v Ružomberku a presunul sa do Liptovského Mikuláša za ktorý chvíľu hrával aj extraligu. Bol súčasťou aj Michaloviec v jednej sezóne. Ostatné dva ročníky bol hráčom Martina. Odohral 92 duelov (40+53). O štyri roky mladší Žiak taktiež pochádza z Liptova. V domácich farbách nastúpil v priebehu sezóny 2018/19. V lete zamieril do Havířova, kde po 21 zápasoch skončil a posilnil Martin. V drese s rytierom na hrudi nastúpil na 26 stretnutí (6+9). V roku 2015 si vyskúšal českú juniorskú extraligu vo Vítkoviciach.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články