VIDEO O triumfe Tampy Bay rozhodla až 151. minúta, Sekera na úvod s prehrou

EDMONTON - Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili vo svojom úvodnom zápase 1. kola play off Východnej konferencie.
Zdroj: 34125

V utorkovom stretnutí v Toronte zdolali Columbus 3:2 po dvojnásobnom predĺžení. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese "bleskov" takmer 49 minút a pripísal si šesť striel na bránku a päť hitov. Hrdinom Tampy Bay bol útočník Brayden Point, ktorý v prvej tretine vyrovnal na 1:1 a v 151. minúte rozhodol svojím druhým zásahom o triumfe.

Košice si po Chovanovi udržali aj ďalšiu veľkú oporu svojho tímu

Calgary Flames v úvodnom zápase 1. kola v Edmontone zdolali Dallas Stars 3:2 a ujali sa vedenia vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie. Slovenský obranca Andrej Sekera z Dallasu odohral 15:50 minúty s dvoma mínusovými bodmi. Calgary si v prvej tretine vypracovalo dvojgólový náskok, o ktorý prišlo dvoma "zlepenými" inkasovanými zásahmi v polovici zápasu. Ešte v druhom dejstve však aj dokázalo streliť rozhodujúci gól, o ktorý sa v 37. minúte postaral Rasmus Andersson.

Mladý odchovanec Skalice po dvoch rokoch opúšťa Švédsko, o zmluvu zabojuje v Benátkach