Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan vystužil obranu mladým odchovancom, ktorý sa domov vracia zo zámoria

BRATISLAVA - Obranca Michal Beňo bude v sezóne 2020/21 nastupovať za HC Slovan Bratislava. Obe strany sa dohodli na ročnom kontrakte.
HC Slovan Bratislava HC Slovan Bratislava.
Zdroj: Štefan Mácsadi
Zdieľajte:

18-ročný bek je odchovancom klubu z hlavného mesta Slovenska. Posledné dve sezóny strávil v zahraničí. Najskôr rok nastupoval za juniorský tím fínskeho klubu JYP Jyväskylä, kde odohral 39 zápasov a získal 12 bodov. V roku 2019 bol súčasťou slovenskej reprezentácie na MS do 18 rokov. Predošlý ročník odohral za St. Cloud Blizzard v zámorskej súťaži NAHL.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TL-52. Košice Nové Zámky KEX.Kvalitná posila pre Nové Zámky: Klub získal produktívneho kanadského útočníka

"Michal je mladý talentovaný odchovanec nášho klubu. Vyniká ofenzívnym poňatím hry, má veľmi dobrú prácu na modrej čiare. Je to dobrý korčuliar s kvalitnou technikou. Dokázal to aj miestenkou na juniorskom šampionáte vo Švédsku. Spoločne sa budeme snažiť pracovať na defenzívnej činnosti. Michal taktiež spĺňa vekový limit pre mladých hráčov v tíme. Je pre nás zaujímavé pracovať s jeho talentom," povedal asistent hlavného trénera HC Slovan Bratislava Rudolf Jendek.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hcslovan.sk

Diskusia

Podobné články