Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

SZĽH má nového generálneho sekretára

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) má nového generálneho sekretára, keď na uvoľnenú stoličku po Miroslavovi Valíčkovi, ktorý sa v júni vzdal funkcie, zasadol Ivan Pulkert. Zväz zároveň obsadil aj novú pozíciu Výkonného riaditeľa, stal sa ním Peter Kruľ.
Pulkert (vľavo) je novým sekretárom SZĽH. Krúľ novým Výkonným riaditeľom.
Pulkert (vľavo) je novým sekretárom SZĽH. Krúľ novým Výkonným riaditeľom. Zdroj: SZĽH
Zdieľajte:

"Ak chceme, aby v budúcnosti Slovensky hokej fungoval lepšie, musíme začať od seba a ísť príkladom. Verím, že s pomocou týchto dvoch odborníkov budeme fungovať lepšie, a zároveň sa nám podarí zlepšiť komunikáciu voči klubom a ešte viac spojiť hokejové hnutie," povedal v oficiálnej tlačovej správe prezident SZĽH Miroslav Šatan. V pláne je aj v najbližších dňoch predstavenie nových tvárí verejnosti na oficiálnej tlačovej konferencii.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TL 34. kolo Košice Slovan KEX.České Budějovice sa rozlúčili s hráčom Košíc i bývalým Slovanistom

Pulkert je človek z hokejového prostredia, neskôr pracoval ako manažér v súkromnom sektore, v oblasti obchodu, priemyslu, logistiky a retailu. Jeho úlohou bol rozvoj a budovanie jednotlivých značiek. „Hokej som niekoľko rokov hrával. Je mojou srdcovou záležitosťou, preto som prijal ponuku zväzu a rád by som svoje skúsenosti preniesol do tohto prostredia. Prichádzam s víziou spájania hokejového hnutia. Verím, že spoločnými silami sa nám podarí budovať hnutie na úrovni infraštruktúry, počtu hokejistov, zlepšovania hokejového prostredia, výchovy mládeže a podobne,“ povedal po nástupe nový generálny sekretár.

Prečítajte si aj

Lantoši podpísal zmluvu v NHL.Róbert Lantoši podpísal zmluvu s Bostonom Bruins

Kruľ má za sebou štúdium diplomacie na univerzite v Banskej Bystrici aj v Kolíne nad Rýnom, neskôr študoval aj verejnú politiku na Harvardovej univerzite. Pracoval vo finančnom sektore so zameraním predovšetkým na oblasť zdravotníctva, a tiež v oblasti strategického poradenstva, kde sa venoval projektom zameraným na stratégiu, financie a transformácie firiem.

Prečítajte si aj

Korenko počas exhibície v Michalovciach.Spišská Nová Ves vystužila defenzívu, získala skúseného obrancu s minulosťou v Poprade či Michalovciach

"Môj cieľ je pretaviť skúsenosti, ktoré som nadobudol pri transformácii firiem po celom svete. Nechcem slovom transformácia strašiť. Iba zjednotením plánovania, spolupráce a fungovania všetkých oddelení na zväze dosiahnuť to, aby sme všetci išli za spoločnou víziou do budúcnosti,“ ozrejmil Výkonný riaditeľ SZĽH.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články