Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Húževka neodchádza, aj naďalej bude súčasťou Žiliny

ŽILINA - Peter Húževka bude od novej sezóny 2020/21 pôsobiť ako tímový manažér mužstva Vlci Žilina. Do tejto pozície sa presúva po ukončení hráčskej kariéry.
Peter Huzevka Peter Huzevka.
Zdroj: MsHK Žilina
Zdieľajte:

Korčule na klinec zavesil po predošlom predčasne skončenom ročníku. 43-ročný bývalý hokejista zasvätil takmer celú kariéru slovenskej najvyššej súťaži, kde nastupoval za Dubnicu, Žilinu, Trenčín a Košice, s ktorými sa tešil z dvoch majstrovských. Celkovo v tejto lige odohral 678 stretnutí. Strelil 140 gólov a pridal 186 asistencií.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada Hokej NHL Rangers Hurricanes.VIDEO Veľká bitka v prvom zápase NHL: Historicky prvýkrát padol gól v auguste

Za materský Púchov, Topoľčany aj Žilinu nastupoval tiež v druhej najvyššej súťaži, dvakrát ju vyhral. V sezóne 2019/20 bol kapitánom "vlkov". Legionársky chlebíček okúsil v kazašskom Irtyše Pavlodar. Päť sezóna hrával za české Vítkovice, trikrát sa s nimi zúčastnil aj Spengler Cupu a krátko pôsobil v Olomouci. Slovensko reprezentoval na seniorských MS 2008.

Jeho posledný zápas prišiel vo štvrťfinále SHL proti Martinu, kedy Žilina vypadla. Po zápase prebehla rozlúčka v šatni. Húževka si aj poplakal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články