Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Košice sú zachránené, hokejisti dostali veľkú finančnú injekciu od USS!

KOŠICE - Spoločnosť U.S. Steel Košice podporí občianske združenie HC Košice i košický hokejový klub v sezóne 2020/21 celkovou sumou 860.000 eur. Informoval o tom portál hokej.sk.
MetaTitle: SR Košice koronavírus zatvorenie zimný štadión KEX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Predčasné ukončenie tipsportligovej sezóny 2019/2020 a aj ďalšie priame či nepriame následky pandémie nového koronavírusu uvrhli HC Košice do nelichotivej finančnej situácie. Ušlé príjmy vo výške 650.000 eur spôsobili vznik záväzkov v hodnote 330.000 eur a výrazne skomplikovali plánovanie budúcej sezóny. Klub prišiel o viac ako 70 percent svojich príjmov. Klub od apríla avizoval finančné problémy a snažil sa o získanie podpory od všetkých relevantných inštitúcií, podnikateľského sektora i komunity. Zriadil aj verejnú zbierku formou transparentného účtu. Počas uplynulých týždňov prebiehali intenzívne rokovania s mestom Košice a existujúcimi i potenciálnymi partnermi klubu.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TL 46.kolo Košice Poprad KEX.HK Poprad si pozval na skúšku českého obrancu: Tipsport ligu pozná iba z internetu

"Hokej, ako jeden z najpopulárnejších športov na Slovensku, je pre Košičanov a celú hokejovú verejnosť neopomenuteľným príkladom spoločenskej zodpovednosti spoločnosti U.S. Steel Košice. Doterajšia 20-ročná podpora košického hokeja je dôkazom toho, že manažment spoločnosti vníma a rozumie, aký dôležitý je hokej pre históriu a identitu mesta Košice. Očakávame a veríme, že náš postup bude príkladom pre ďalšie podnikateľské subjekty a spoločnosti v Košiciach, ktorých zamestnancom a ich rodinným príslušníkom záleží na ďalšom rozvoji košického hokeja," uviedol hovorca spoločnosti U.S. Steel Ján Bača pre hokej.sk. "Spoločnosť U. S. Steel Košice opäť raz ukázala svoje veľké srdce a záujem o podporu hokeja a hokejovej komunity v Košiciach, za čo jej úprimne ďakujem. Rovnako ďakujem aj všetkým ľuďom, ktorí podporili darovaciu akciu. Prostriedky použijeme na zabezpečenie chodu mládeže, A-tímu a postupné vyrovnanie všetkých záväzkov," povedal pre web hckosice.sk prezident klubu Július Lang.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Banská Bystrica hokej TL 44. kolo Košice BBX.VIDEO Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt so slovenským reprezentantom

Počas uplynulých týždňov prebiehali intenzívne rokovania s mestom Košice a existujúcimi i potenciálnymi partnermi klubu. "Podpora od nášho generálneho partnera nám pomôže odohrať sezónu, ktorej cieľom bude zachrániť hokej v Košiciach. Tomu prispôsobíme všetky aspekty nášho fungovania. Oslovíme ďalších potenciálnych partnerov s ponukou na spoluprácu a veríme, že sa nám podarí získať ďalších podporovateľov," povedal Lang.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada Hokej NHL Montreal Vancouver Tatar.V zámorí sa uzavrel počet Slovákov pred reštartom ligy

Zloženie kádra bude prispôsobené aktuálnemu rozpočtu, ktorý bude v porovnaní s minulou sezónou tretinový. Konkrétne mená klub oznámi po podpise zmlúv, no i naďalej poukazuje na riziko vypuknutia 2. vlny pandémie vrátane jej možných ekonomických následkov. "Prípady z českých klubov v uplynulom týždni nám pripomenuli, ako rýchlo sa situácia môže zmeniť. V HC Košice chceme byť aj naďalej zodpovední a budeme žiadať od klubov i vedenia ligy prípravu krízových scenárov, ktoré by v prípade prepuknutia druhej vlny epidémie ochránili kluby od vážnych finančných následkov," dodal Lang.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články