Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

HC Slovan Bratislava má definitívne nového majiteľa

BRATISLAVA - Hokejový klub HC Slovan Bratislava má nového majiteľa. Stal sa ním spoluzakladateľ firmy ESET Rudolf Hrubý.
HC Slovan Bratislava HC Slovan Bratislava.
Zdroj: Štefan Mácsadi
Zdieľajte:

O predaji hokejového Slovana sa začalo hovoriť už po predčasnom ukončení Tipsport Ligy 2019/2020. Klub prešiel 1. apríla do utlmeného režimu, pričom oznámil, že hlavný akcionár v záujme zachovania úrovne a ďalšieho rozvoja klubu hľadá strategického partnera, ktorý by bol ochotný zdieľať náklady na prevádzku klubu, a to osobitne jeho profesionálnej zložky v podobe A-mužstva, ako aj detských a mládežníckych kategórií.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR hokej TL predohrávka 48. kolo Michalovce Nitra KEX.Žilina ohlásila príchod strateného "vlka"

"Podpisu memoranda predchádzalo niekoľkotýždňové rokovanie oboch strán o podmienkach predaja. Súčasťou transakcie je prevzatie 100 percent akcií akciovej spoločnosti HC Slovan Bratislava, ktorá zahŕňa činnosť seniorského A-mužstva, juniorky a dorastu, ako aj občianskeho združenia HC Slovan Bratislava – mládež a obchodnej spoločnosti Slovan marketing s.r.o., ktorá je majiteľom ochranných známok HC Slovan. V najbližších dňoch budú ešte prebiehať jednotlivé úkony právneho procesu prevzatia spoločností," uviedol klub vo vyhlásení.

Prečítajte si aj

Hamráček počas rozhovoru na exhibícii v Michalovciach.Liptovský Mikuláš angažoval útočníka z Michaloviec

Podnikateľ Juraj Široký stál na čele najúspešnejšieho slovenského klubu celé štvrťstoročie. V rokoch 1998 až 2011 bol aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Slovan pod jeho vedením získal v ére samostatnosti osem titulov majstra SR. Po majstrovskej sezóne 2011/2012 sa klub s domácou súťažou rozlúčil a prešiel do nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Pôsobil v nej sedem rokov, počas tohto obdobia sa Slovanu podarilo dvakrát postúpiť do play off. Premiérovo sa do vyraďovacej časti kvalifikoval vo svojej nováčikovskej sezóne 2012/2013 pod vedením Rostislava Čadu a potom o tri rok neskôr pod taktovkou Miloša Říhu. V oboch prípadoch ho zastavili moskovské kluby Dinamo a CSKA. Do Tipsport Ligy sa vrátil pred začiatkom uplynulého ročníka.

Prečítajte si aj

Hunkes si zahrá francúzsku ligu.Český obranca, ktorý pôsobil v Lev Poprad a Praha bude hrať v krajine galského kohúta

Krajči pôsobil v Slovane 19 rokov, v klube zatiaľ bude pracovať v pozícii hlavného poradcu a koordinátora, oficiálne sa ujme svojej funkcie od 1. augusta. Klub ďalej informoval, že prihlásil v týchto dňoch všetky svoje tímy do súťaží organizovaných Slovenským zväzom ľadového hokeja v sezóne 2020/2021.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články