Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Švajčiari podľahli Američanom, neuznali im 2 góly

Americkí hokejisti zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení v B-skupine MS v bieloruskom Minsku. V sobotu sa im podarilo otočiť nepriaznivý vývoj stretnutia z 1:2 na konečných 3:2 proti Švajčiarom, ktorým rozhodcovia neuznali v tretej tretine dva góly.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Prvá tretina priniesla obojstranne zaujímavý a vyrovnaný hokej, na ľade však dominovali brankári. Tim Thomas na americkej a aj Reto Berra na tej švajčiarskej kryli zhodne po 11 striel súpera. Skóre stretnutia otvorili Švajčiari až 88 sekúnd po začiatku druhého dejstva, keď chybnú rozohrávku zámorského výberu potrestal po Fialovej prihrávke presnou strelou z ľavej strany Hollenstein. O minútu neskôr ešte Berra kryl efektným semaforom Smithov pokus, v 27. minúte bol však prikrátky na dorážku Muellera - 1:1. V polovici stretnutia sa presadili Švajčari druhýkrát, Romyho individuálnu akciu zakončil od odkrytej bránky Brunner. Americká odpoveď prišla v 42. minúte z hokejky Smitha a stav 2:2 zostal v platnosti aj o sedem minút neskôr, keď švajčiarsku gólovú radosť zmaril ofsajdový verdikt čiarového rozhodcu. Situácia s neuznaným gólom sa zopakovala päť minút pred koncom pre postavenie útočníka Helvétov v bránkovisku. To už však Američania viedli po góle Johnsona z 54. minúty 3:2 a stretnutie napokon doviedli do víťazného konca.

USA - Švajčiarsko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

7. Mueller (Stapleton, Petry), 42. Smith (Nelson, Johnson), 54. Johnson (Jones) - 22. Hollenstein (Fiala), 30. Brunner (Romy)

Rozhodovali:Gofman (Rus.), Ronn (Fín.) - Carlson (Kan.), Raming (Rus.)

Vylúčenia:5:6

Presilovky:1:0

Oslabenia:0:0

Zdieľajte:
Pridal: Peter H
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články